Újra lehet pályázni az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyre

forrás: Prím Online, 2019. október 23. 10:29

A Magyar Innovációs Szövetség 2019. október 21-én, az ELTE-n, 29. alkalommal hirdette meg középiskolások számára, az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyt az Emberi Erőforrások Minisztériuma, az Innovációs és Technológiai Minisztérium és az M5 Csatorna közreműködésével, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatásával, az NKFI Alapból.

Az eseményt Darázs Lénárd az ELTE ált. rektor-helyettese mint házigazda nyitotta meg. 

 

Pakucs János, a szervezőbizottság elnöke és a MISZ tiszteletbeli elnöke, hivatalosan is bejelentette a 2019-2020-ra kiírt 29. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyt, és ismertette a feltételeket. Főként olyan kreatív fiatalokat keresnek, akik felismertek valamilyen műszaki, természettudományos problémát, és van saját ötletük a megoldásra is. Pályázni lehet műszaki, természettudományi, környezetvédelmi, informatikai, valamint matematikai területről bármilyen innovatív alkotással, találmánnyal, kutató vagy fejlesztő, ill. tudományos munka eredményével. A kidolgozandó vagy megoldandó feladat max. 2 oldalas vázlatát 2019. november 27-én, 15 óráig beérkezően lehet feltölteni a www.innovacio/nevezes oldalra. (A verseny részletes felhívása a www.innovacio.hu portálon olvasható.)

 

 

Bódis József, az ITM államtitkára, Palkovics László, a verseny fővédnöke nevében, arról beszélt, hogy a versenysorozat megrendezésének célja a fiatalok, a társadalom figyelmét felhívni az innováció, a technológia és a kutatás-fejlesztés fontosságára, ezáltal is elősegítve, hogy a mérnöki, tudományos, természettudományos pályák társadalmi presztízse növekedjen. Tudatosítani kell a társadalomban, hogy alkotó emberek nélkül nincs haladás. Azok a fiatalok, akik e tématerületeken merülnek el a problémafelvetésekben és a megoldások keresésében, ők ezt nem elsősorban a saját sikereikért teszik, hanem a jövő nemzedékek boldogulásáért. A műszaki- és a természettudományok területén elért sikerek egyszerre hordozzák az alkotás adta örömöt, illetve a gazdasági-, természeti fenntarthatósági és versenyképességi eredményeket.

 

Gloviczki Zoltán, az Oktatási Hivatal elnöke, Kásler Miklós, az EMMI minisztere, fővédnök nevében arról beszélt, hogy napjaink meghatározó fogalma a fenntartható fejlődés. A szókapcsolat értelmezését a közbeszéd gyakran a környezetvédelem fogalmára szűkíti, miközben a fenntarthatóság életünk, az ennek keretét és feltételét jelentő természeti környezetünk, szellemi és anyagi kultúránk és nem utolsó sorban fajunk fenntartását is jelenti. A folyamatért kiemelt felelősséggel tartozik az EMMI. E fenntarthatóság megvalósításának kulcsa a folyamatosan megújuló és gyorsuló kihívások megújuló válaszaiban: az innovációban rejlik. Az emberi erőforrások újszerű, alkotó mozgósításában, melyre a jelen verseny hívja az elkötelezett fiatalokat.

 

Ezt követően hét fiatal kapott szót (Novák Blanka, Zsigó Miklós, Dobos Dominik, Székely Bálint, Mészáros Botond, Vámosi Flórián, Pósa Péter), akik prezentáltak arról, hogy a 2019. évben milyen, nemzetközi szinten is kiemelkedő és elismert eredményeket értek el. A fiatalokat bemutatta Ivánka Gábor, a verseny zsűrijének tagja.

 

Kovács Zsolt, a Startup Campus vezetője elmondta, hogy az üzleti hasznosításra alkalmas pályázatok készítőit a Startup Campus program ingyenesen üzleti és startup forrásszervezési képzésben, mentorálásban részesíti. November közepéig pedig országos roadshow keretében fogják népszerűsíteni a Versenyt, ill. a felhívást.

 

Végül Gulyás Tibor, az ITM h. államtitkára, köszöntötte a meghívottakat. Kiemelte, hogy nagy jelentőséget tulajdonít ennek a versenynek, mert itt kerülnek kiválasztásra azok a fiatalok, akik a jövőben magas szintű tudományos és innovációs tevékenységet folytathatnak. 

Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program

A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz. 

2024. november 17. 15:29

November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra

A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig. 

2024. november 7. 20:26

Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!                       

Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!

2024. november 5. 11:59

Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára

Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.

2024. november 2. 10:12

160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak

Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.

2024. október 22. 13:19

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01