Kulcsfontosságú lehet a partnerelemzés az újraindítás utáni növekedéshez
A korlátozások fokozatos feloldása után várhatóan a magyar gazdaságban is elkezdődik a kilábalás a koronavírus-járvány okozta sokkból. Bár szinte lehetetlen megjósolni a fellendülés mértékét, az elmúlt több mint egy év azonban számos hazai cég likviditását felőrölte, így számukra kifejezetten nehéz lesz az újraindulás.
- Az állami beavatkozások rengeteg vállalkozásnak nyújtottak mentőövet, azonban a moratórium lejárta után sorban kezdhetnek bedőlni a „zombi cégek”.
- Fontos előre tisztában lenni a kockázatokkal, a Péntech partnerelemző applikációja nagy segítség lehet a KKV-k számára.
A magyar kis- és középvállalkozások életében is fontos szerepet játszott a moratórium, amely lejárta után az új projektekhez és beruházásokhoz nekik is működőtőkére lesz szükségük. Sok esetben pedig nem lesz elég a rendelkezésükre álló keret, hanem külső tőke bevonására is gondolniuk kell az új megrendelések teljesítése érdekében.
A vállalatoknak nem csak likviditásuk megőrzése, hanem a jövőbeli új megbízások érdekében is érdemes előre felkészülni és felmérni a rendelkezésre álló lehetőségeket. A Péntech digitális finanszírozást kínál a hazai KKV-knak, akik több opció közül is választhatnak. A Széchenyi programon keresztül elérhető likviditási és folyószámlahitelek jó lehetőséget nyújtanak a vállalkozások számára, hogy alacsony költségek mellett finanszírozzák működésüket.
Viszont azoknak is van megoldás, akik a válság hatására nem hitelképesek: a faktoringgal a vállalkozások kintlévő vevőszámláikat válthatják készpénzre, így nem csupán növelhetik likviditásukat, de akár hosszabb fizetési határidejű projekteket is bevállalhatnak. „Ügyfeleink mindhárom terméket teljesen egyszerűen, digitálisan és díjmentesen igényelhetik oldalunkon keresztül. Így hatékonyan tudják növelni cégük likviditását és arra fókuszálni, ami igazán fontos: cégük fejlesztésére" – mondta el Berényi Benjamin, a Péntech Solutions társalapító–ügyvezető igazgatója.
Nem szabad azonban elfelejteni, hogy az újranyitás és a normalizálódás szakasza számos veszélyt is rejthet magában. Az állami beavatkozásoknak köszönhetően Magyarországon és világszerte is rengeteg vállalkozás kapott mentőövet. A támogatás sok esetben életeket tudott menteni, de sajnos az is előfordulhat, hogy csak késleltette a csődhelyzetet. Így a világgazdaságban számos olyan cég van jelen, amely pusztán piaci körülmények között már becsődölt volna, de a moratóriumoknak, a kamat befagyasztásoknak vagy az ingyen hiteleknek hála egyelőre még működnek. Ezen vállalatokat szokták „zombi cégekként” emlegetni.
A támogatások megszűnése után rövid időn belül ki fog derülni, melyik cégek képesek maguktól is talpon maradni. Számos pénzintézet és elemző 2021 második felévére prognosztizálja a bedőlési hullám kezdetét, ami komoly láncreakciókat válthat ki. Az esetleges problémák elkerülése érdekében mindig figyelembe kell venni a partneri kockázatokat, egy gazdasági válságból való kilábalás során pedig még fontosabb ismerni az üzletfeleket.
„Célunk, hogy a KKV-k megalapozott üzleti döntéseket tudjanak hozni. Éppen ezért hoztuk létre partnerelemző applikációnkat, amin keresztül a vállalkozások pár kattintással felmérhetik partnereik kockázati szintjét” – tette hozzá Berényi Benjamin. A vezetők gyors elemzést kaphatnak saját cégükről, illetve meglévő vagy leendő partnereikről, a kapott adatok pedig nem csak a kockázatok csökkentése során segíthetnek, de a jövőben is kiszámíthatóbb tervezhetőséget tesznek lehetővé. Az elemzés ingyenes és egy rövid regisztrációs űrlap kitöltése után elérhető a Péntech honlapján.
Kapcsolódó cikkek
- Elindult az SAP Növekedési Programja
- Lengyelországban terjeszkedik a Péntech
- A digitális finanszírozási termékek jelentik a jövőt
- Hogy fejlődtek a KKV-k a vállalatirányítási szoftverek bevezetésében?
- 250 milliós befektetést kapott a digitális faktoring megoldást fejlesztő magyar fintech startup
- A kkv-k globális helyzetéről szóló jelentés, 2020
- Az erős online lábakon álló cégek jobban ellenálltak a koronavírusnak
- Két mentőprogrammal és egy új alap felállításával nyújt életmentő segítséget a Hiventures
- Sikeresen mutatkoztak be a magyar startupok az ázsiai fintech csúcstalálkozón
- Ne az embert facsarjuk ki!
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.
Térképen is kereshető kultúrprogramokat kínál a megújult Port
Letisztultabb dizájnnal, modern keresési funkciókkal jelentkezik Magyarország legismertebb kulturális programmagazinja, a Port. A közel 30 éves múlttal büszkélkedő site ettől a héttől még inkább felhasználóbarát formában köszönti olvasóit. A megújítás során figyelembe vették a kultúra iránt érdeklődők igényeit.