A magyar Orca Aerospace bejutott a Startup Világbajnokság döntőjébe
A 10 legjobb magyar startup versenyzett a Pegasus Tech Ventures, a POZI.io és a CEU iLAB által szervezett rendezvényen. A rendezők a rangos megmérettetés helyszínéül a CEU budapesti campusát választották.
Erősen indul a tavaszi innovációs rendezvények sorozata. A Budapesten első alkalommal megvalósult Startup Világbajnokságon a 10 legígéretesebb hazai startup mérte össze tudását. A Szilícium Völgyben működő Pegasus Tech Ventures által alapított nemzetközi verseny elődöntőit 70+ országban szervezik meg és a verseny döntőjén 1 millió dolláros fődíjért versengenek a legjobbak. A hagyományos startup bemutatkozók mellett egy minikonferencia és az elmaradhatatlan networking is helyet kapott a programban.
„Nagyon kíváncsiak vagyunk a Közép-Európában működő projektekre, hiszen ez a régió nem annyira ismert az amerikai befektetők előtt, így örömmel mondtunk igent a Pozi.io megkeresésére. A Startup Világbajnokság jó lehetőséget az elődöntőktől a kaliforniai döntőig mindenki számára. Nem csak a győztesek, hanem minden résztvevő profitálhat egy ilyen eseményen való részvételből.” – meséli Michail Lapidus a Pegasus Tech Ventures képviselője.
A CEU iLAB nem csak helyet biztosít a versenyhez, a szakmai programban is komoly szerepet vállalt. Az ismert többszörösen díjnyertes inkubátor mentorokkal és zsűritaggal is segíti a rendezvény megvalósulását. „Hiszünk benne, hogy a nemzetközi események viszik előre a magyar startupokat. A tavaszi startup szezonban több ilyen rendezvényen is aktív szerepet vállaltunk, így a Startup Világbajnokságnak is örömmel vagyunk a házigazdái.” – mondja Kozma Andrea a CEU iLAB vezetője.
A döntő résztvevőit az 50 legjobb hazai projekt közül választották ki a befektetők, a támogatók és a nemzetközi startup világ képviselői. A győztes végül a fenntartható légiközlekedési eszközöket tervező Orca Aerospace lett, így ők kapnak esélyt idén arra, hogy a szilícium völgyi döntőben hazánkat képviseljék. Ehhez a repülőjegyeket a POZI.io biztosítja.
A különdíjak tekintetében is igen gazdag versenyben a londoni székhelyű China's First Independent Business School a China Start Unicorn Camp programjában kínált a Babypurp számára részvételi lehetőséget. Bécs gazdasági ügynöksége a ViennaUP egy hetes forgatagába invitálta a győztest csapatot, míg a HTTpool egy 5000 dollár értékű Twitter csomaggal jutalmazta a Babypurp projektet.
A hazai startup ökoszisztéma is beszállt a támogatók közé. A néhány éve startupként indult Neticle 3 csapat számára kínált fel ingyenes szolgáltatást, a többiek számára pedig jelentős kedvezményt biztosít egy éven keresztül. A GiiK inkubátor egy éves coworking lehetőséget és termékgyártási kapacitással segíti a BES.System alapítóit. A házigazda CEU iLAB és Eszter Elemér az Impact Ventures befektetője további három csapatnak ajánlott mentorációt.
„Örülünk, hogy ennyi aktív támogatót sikerült mozgósítanunk, akik további lehetőségeket biztosítanak a versenyünk résztvevői számára. A rendezvényünk megvalósításához az Innovációs Minisztériumtól kapott támogatás is nagy segítséget jelentett. Úgy látjuk, hogy a Pegasus Tech Ventures eseménye lehetőséget kínál újabb fontos kapcsolatok, hidak felépítésére, a Pozi.io alapítói ezzel a rendezvénnyel is azt szeretnék elérni, hogy a magyar startupok bekapcsolódhassanak a nemzetközi ökoszisztémába.” – mondja Kovács Roland a Pozi.io CEO-ja.
Az izgalmas verseny után a meghívott startupok, befektetők és startup szakemberek a Draper Startup House network eseményén vehettek részt.
Kapcsolódó cikkek
- Ismét bemutatkoznak európa legjobb női startup csapatai
- Budapestről a Szilícium-völgyig jutott az új siker-startup
- 1 milliós dolláros fődíj a budapesti startup versenyen
- Egyszerű ötletek taroltak a RESTART2021-en
- Az amerikai befektetők egyre inkább érdeklődnek a magyar startupok iránt
- Startup ötletgyár épül a válság ellen
- A műanyagokat lebontó mikrobákat fejlesztő Poliloop lett az év magyar startupja
- Hello Tomorrow: Négy magyar vállalkozás a világ legígéretesebb deep tech startupjai között
- Magyar kezdeményezés vitte Európa legjobb női startupjait ismét Londonba!
- Jöhet a láthatatlan pénztárca
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.