A világ első hűtőszekrénye 70 százalékban újrahasznosított műanyag belsővel
A fenntarthatóság jegyében alkotta meg hűtőszekrényeinek új generációját az Electrolux. A már Magyarországon is elérhető készülékek belseje 70 százalékban újrahasznosított műanyagból készül, valamint innovatív megoldásaikkal az élelmiszerpazarlás megállításában is támogatják a fogyasztókat.
Iparági újítás az újrahasznosításban
Az Electrolux Group a beépíthető hűtőszekrények új generációját alkotta meg, amely már hazánkban is elérhető. Az Electrolux ENT6ME18S és ENP7MD19S kombinált hűtők belső burkolata 70 százalékban újrahasznosított műanyagból készül. Ez a hűtőszekrényben felhasznált összes műanyag 13 százalékának felel meg. Ez az arány egy iparági áttörés a hűtőszekrény gyártásban. Az újrahasznosított műanyagot egy olyan speciális beszállító szolgáltatja, amely az Európában kiselejtezett hűtőszekrényekből származó jó minőségű műanyagot gyűjti és finomítja.
„Kiemelten fontos számunkra, hogy stabil és megbízható partnerekkel dolgozzunk együtt, akik biztosítani tudják a minőségi újrahasznosított anyagokat. A termékcsaládot kiválóan fogadták az olyan vásárokon, mint például a berlini IFA, mivel az iparág számára ez egy valódi bizonyíték, hogy a vállalatunk komolyan veszi a fenntarthatóságot” – mondta el Simona Oboroceanu, az Electrolux élelmiszertartósítással foglalkozó csapatának kategória marketing menedzsere.
Így is csökkenthető az élelmiszerpazarlás!
A nemrégiben bevezetett termékek innovatív GreenZone fiókkal rendelkeznek, amely frissen tartja a gyümölcsöket és zöldségeket. Egy kézi szellőző, amelyet a fogyasztók a fiók telítettségétől függően nyithatnak vagy zárhatnak segíti az élelmiszerek optimális levegőzését.
„Az eddigi vizsgálatok kimutatták, hogy a GreenZone technológia 11 nap után is képes megtartani például az áfonyában lévő C-vitamin 95 százalékát, így a piacon egyedülálló eredményt sikerült elérnünk. A közelmúltban bevezetett termékekben is innovatív hűtési technológiát alkalmazunk, amely stabilan tartja a hőmérsékletet, így az alapanyagok tovább tárolhatók, ezzel kevesebb élelmiszer kerül a szemetesbe” – tette hozzá Simona Oboroceanu.
A termékről szóló videó:
Kapcsolódó cikkek
- Az LG a 2023-as IFA-n mutatja be legújabb energiahatékonysági innovációit
- 40%-kal estek vissza a klímatechnológiai beruházások 2023-ban
- Energiahatékonysági kihívásokkal küzd a mobil távközlés és az IKT szektor
- Így csökkentheti az ipar a globális szén-dioxid-kibocsátást
- Siemens-kutatás: egyre jövőtudatosabbak a magyar vállalatok
- Kevésbé aggódnak a magyarok a klímaválságon, mint a globális átlag
- Planet Budapest: a Széchenyi István Egyetem bemutatta a fenntarthatóságért végzett tevékenységét
- A Continental gumiabroncsa nyerte el a Swiss Automotive Show 2023-as innovációs díját
- Akár 70 százalékkal is csökkenteni lehetne az irodaépületek szén-dioxid-kibocsátását
- 140 millió euró tiszta energia innovációkra
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.