A napenergia-innovátor TSS4U az ABB technológiáját használja
A hollandiai TSS4U innovatív, szigetüzemű napenergia-rendszereket szállít világszerte kritikus alkalmazásokhoz, így segítve a vállalatokat abban, hogy a dízelgenerátorokat fenntartható energiával váltsák ki. Távközlési tornyok, olaj- és gázipari létesítmények, valamint víztisztító telepek energiaellátása támaszkodik a TSS4U napelemes rendszereire, amelyek a legmagasabb követelményeket támasztó környezetben is megbízható energiatermelést biztosítanak.
A villamos energia szabályozása elengedhetetlen e rendszerek biztonságának, megbízhatóságának és hatékonyságának biztosításában. Az ABB szakértelme és intelligens megszakító technológiája fontos szerepet játszik a TSS4U megoldásaiban azáltal, hogy hatékony védelmet nyújt a túlterhelések és rövidzárlatok ellen.
A TSS4U üzemeltetési igazgatója és alapítója, Jan Willem Linsen így nyilatkozott: „A napenergia-rendszerekre vonatkozó vevői előírások és követelmények sokrétűek és összetettek. Az ABB támogat minket a kapcsolási és védelmi követelmények, valamint a vonatkozó előírások betartásában. Globális jelenlétük és műszaki támogatásuk megkönnyíti számunkra a megoldások helyi előírások szerinti testre szabását.”
Az ABB megszakítói az ABB EcoSolutions program keretében készülnek, amely teljes átláthatóságot biztosít a termék egész életciklusának környezeti teljesítményéről. A program QR-kódon keresztül az ügyfelek számára elérhetővé teszi a készülékekre vonatkozó, független szervezet által ellenőrzött, "III. típusú" környezetvédelmi terméknyilatkozatokat („Type III” EPD-ket). Az EcoSolutions program azt is biztosítja, hogy a termékek megfeleljenek a körforgásos gazdálkodásra vonatkozó magas szintű előírásoknak.
„Az ABB körforgásos gazdálkodást célzó keretrendszere és átláthatósága megbízható és folyamatosan fejlődő partnerré teszi őket a fenntartható megoldások terén. Ugyancsak elkötelezettek az innováció és a körforgásos gazdálkodás mellett, miközben együtt dolgozunk az energiatermelés felelősségteljesebb módjain" – nyilatkozta Jan Willem Linsen a TSS4U nevében.
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB a világ egyik legnagyobb akkumulátoros energiatároló rendszerét helyezte üzembe
- Akár 15 százalékkal is növelheti bevételeit egy napelempark
- Zöld út a napelemes visszatáplálásnak
- Uniós pályázatokkal startolhatnak a kkv-k a hatékonyabb energiafelhasználásáért
- Hogyan érdemes optimalizálni az agrárvállalatok energiafelhasználását?
- Villanyfűtés gáz helyett? – Gondosan megtervezve jó megoldás lehet
- Zöld megoldásokkal segíti az afrikai áramellátást a Schneider Electric
- Tényleg kivédhető napelemekkel az áramdrágulás?
- A jövő energiavilágára készülnek az Észak-Dunántúlon
- Naperőmű kivitelező cég is beszáll a taszári repülőtérhez kapcsolódó fejlesztésekbe
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.