Új lehetőségek a vezeték nélküli internet terén
A kedvezőbb internet-elérhetőséget 2005. január 1-jétől az teszi lehetővé Magyarországon, hogy az 5 gigaherzes frekvenciák alternatív vezeték nélküli infrastruktúra (RLAN, WLAN, Wi-Fi) céljaira használhatók.
Ugyancsak az internet-használatot segíti, hogy a világértekezleten elfogadták a repülőgépek és műholdak közötti kapcsolattartást szolgáló új másodlagos frekvenciafelosztást is. Ez biztosítja, hogy az utasok nagy sebességű internet-hozzáférést használjanak a repülőgépeken is.
Határozatot hoztak a világértekezleten a harmadik generációs (3G) mobil távközlés fejlődéséhez szükséges újabb frekvenciasávok védelméről. Ezt a határozatot az ugyanezen sávot műholdas műsorközvetítésre használó országok is elfogadták.
Sikerült a közbiztonsági célokra, valamint katasztrófák idején használható regionálisan harmonizált frekvenciákban is megállapodni. Elhárultak az akadályok az európai műholdas rádió-helymeghatározó rendszer (Galileo) frekvenciakijelölés elől is - ismerteti a szaktárca közleménye.
Kapcsolódó cikkek
- A Microsoft legújabb vezeték nélküli technológiái
- Ericsson-Samsung távközlési keresztlicenc-megállapodás
- Innováció - És lőn világosság, vezeték nélkül
- Megvehetik az Avayát - új kommunikációs menedzser változat
- Avaya: One-X Portal és vállalati üzleti folyamatokat segítő CEBC
- 11 év garancia a D-Link Wireless N termékeire
- Végre valóban eltűnnek otthonainkból a kábelkötegek
- Avaya: kitüntetett szerepben a kkv szektor
- Cisco TelePresence, a virtuális tárgyaló
- Az Ericsson 43 Gb/s sebességű optikai átviteli technológiát tesztel
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.
Battery Monitor 10.4
A kis alkalmazás számos hasznos információt szolgáltat az akkumulátorunk aktuális állapotáról. Többek között hangjelzéssel figyelmeztet, ha a töltési szint kritikusra csökken, vagy ha elérte a maximális szintet.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.