A Novell összes hálózati szolgáltatását portolja Linuxra
A Novell tovább folytatja a NetWare fejlesztését és bővítését, amint azt a NetWare 6.5 is mutatja. A NetWare 6.5 biztosítja az üzleti folytonosságot, valamint a nyílt kódú módszerek, a webes alkalmazásfejlesztés és virtuális iroda előnyeit nyújtja. Ezen szolgáltatások mindegyike elérhető és támogatott lesz a Linux kernelen is. A NetWare 6.5 és Nterprise Linux Services párhuzamos módszereket kínálnak a NetWare és Linux felhasználóknak a NetWare 7 megjelenéséig, amikor a teljes Novell szolgáltatáskészlet NetWare és Linux kerneleken egyaránt futtathatóvá válik.
- Dan Kusnetzky, az IDC szoftverkutatási részlegének alelnöke szerint „Az IDC igényfelmérésének eredményei azt mutatják, hogy a Linux számos hátránnyal küzd az általános elismertség felé vezető úton, így például a Linux szakértelem és tapasztalat hiányával a szervezetekben, a szervezetek képességeinek hiányával a Linux hálózatba integrálása terén, és a Linux környezetek folyamatos támogatásának problémáival. A Novell lépése kibővíti az ügyfelek lehetőségeit, a Linux támogatás pedig várhatóan nagy előrelépést jelent ezeknek a problémáknak a leküzdésében, a legtöbb szervezet informatikai döntéshozóinak körében."
A Novell Nterprise Linux Services első verziója sok Novell hálózati szolgáltatás egyetlen üzleti megoldásba integrálását jelenti. Ezek közé a szolgáltatások közé tartoznak a Novell eDirectory és DirXML alapú személyazonosság-kezelési, a Novell iFolder alapú fájlkezelési, az iPrint alapú nyomtatási, a NetMail alapú üzenetkezelési, a ZENworks for Servers alapú felügyeleti és a végfelhasználóknak az exteNd Director Standard Edition alapú virtuális irodaszolgáltatások. Emellett a Novell iManager böngésző alapú, egypontos adminisztrációt biztosít az Nterprise Linux Services elemeihez.
A Novell Linux gépekre készült GroupWise kliense szintén ebben az évben elérhető lesz.
A Novell Linux tanácsadása, műszaki támogatása és képzési szolgáltatásai, beleértve a nemrég bejelentett Novell Certified Linux Engineer programot, a Novell Nterprise Linux Services megoldást egészítik ki. A Novell tanácsadási szolgáltatásának keretében iránymutató ajánlatokat, például stratégiai és megtérülési elemzéseket, valamint bevezetési és áttérési szolgáltatásokat nyújt az ügyfeleknek.
A Novell Nterprise Linux Services 1.0 bétatesztelése júliusban kezdődik. Az árak és elérhetőség egy későbbi időpontban kerül nyilvánosságra. Az Nterprise Linux Services megoldásokról és a Novell Linux stratégiájáról a http://www.novell.com/linux címen olvasható bővebb információ, ahol bétatesztelők jelentkezését is várja a cég.
Kapcsolódó cikkek
- Best of Interop díjat nyert a Novell ZENworks Linux Management
- A Capgemini is támogatja a Novell SUSE Linux megoldásait
- SAP-Novell: Közös Linux-támogatás
- Novell-SAP LinuxLab közös fejlesztés
- Intelligens, automatizált nagyvállalati Linux-felügyelet
- Új SUSE Linux Enterprise Thin Client megoldás
- A Novell bemutatta legújabb nyílt vállalati megoldásait a BrainShare 2007 konferencián
- Novell Open Workgroup Suite: további előnyöket kínál az ügyfeleknek
- A HSBC bank is kihasználja a Novell-Microsoft megállapodás előnyeit
- Virtualizáció SUSE Linuxon SAP alkalmazásokhoz
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.