Hatékony pénzügyi funkciók az Oracle Financials új, 11.9-es verziójában

forrás Prim Online, 2003. augusztus 12. 17:44
Az Oracle jelentős fejlesztéseket hajtott végre az Oracle E-Business Suite részét képező Oracle Financials modulon, amely így szorosabb pénzügyi irányítást, az előírások pontosabb betartását, valamint megbízhatóbb pénzügyi beszámolók és kimutatások készítését teszi lehetővé. Az új rendszer főbb újításai a hitel- és kinnlevőség-kezelés fejlesztésében, az üzleti kimutatások egységesítésében, az utazási költségek következetesebb elszámolásában, illetve a különböző pénznemek kezelésében mutatott nagyobb rugalmasságban nyilvánul meg.
Az új hitelkezelő alkalmazás, az Oracle Credit Management segít a vállalatoknak hitelkezelési folyamataik szabványosításában és számítógépesítésében. Így a szervezet a belső és a külső forrásokból elérhető hitelezési és fizetési adatok alapján folyamatosan nyomon követheti és kiértékelheti tényleges és potenciális ügyfeleinek hitelképességét. A hitelképesség vizsgálatához külső hitelképességi adatokat is fel lehet használni annak köszönhetően, hogy az Oracle Pénzügyi rendszer eleve integráltan együttműködik külső adatforrásokkal. Az Oracle Credit Management az Oracle Revenue and Receivables Management bevétel- és kinnlevőség-kezelő megoldás szerves része. Ez utóbbi az Oracle Pénzügyi rendszeren belüli olyan alkalmazások csoportja, amelyekkel a vállalatok javíthatják pénzáramlásukat, konzisztenssé tehetik a bevételek elszámolását, és minimálisra szoríthatják le a téves pénzügyi kimutatások kockázatát.

Az Oracle Receivables, amely az Oracle Revenue and Receivables Management megoldásának alapja, sokoldalú bevétel-nyilvántartási funkciókkal segíti a vállalatokat a bevételek elszámolásának folyamatos követésében, és a kapcsolódó kockázatok kiértékelésében. A vállalatok emellett az Oracle Revenue Management alkalmazásintegrációs programinterfészeinek köszönhetően más meglévő rendszereik adatait is felhasználhatják bevétel-elszámolási döntéseikhez. A hitelezési és bevételelszámolási szabályozás vállalati szintű egységesítésével az Oracle Pénzügyi rendszer elősegíti a bevételek könyvelésére vonatkozó számviteli előírások és gyakorlati módszerek betartását és követését.

A költségelszámolási előírások következetesebb és egységesebb betartása érdekében az Oracle több új funkciót vezetett be az Oracle Internet Expenses webes költségelszámolási rendszerben. A költségelszámolások részletesebb ellenőrzését lehetővé tévő új auditálási eszközökkel a belső ellenőrzés és a könyvvizsgálók olyan részletesen konfigurálható költségelszámolás-ellenőrző mechanizmussal dolgozhatnak, amely automatikusan kiválasztja ellenőrzésre a vizsgálandó költségelszámolásokat, és azokat hozzárendeli az egyes ellenőrökhöz. Emellett a továbbfejlesztett kimutatáskészítő eszköz többdimenziós képet ad az alkalmazottak költési szokásainak tendenciáiról, így a döntéshozók egyenként értékelhetik, hogy ki mennyire követi az előírásokat, illetve újabb előírásokat dolgozhatnak ki.

Az eXtensible Business Reporting Language (XBRL) olyan gyorsan terjedő XML alapú pénzügyi kimutatáskészítési szabvány, amely egyre fontosabb eszközzé válik az átláthatóbb pénzgazdálkodás iránti fokozott igény kiszolgálásában, és a különböző vállalatok által készített kimutatások esetében is biztosítja az egységességet. Az Oracle Financials rendszer részét képező Oracle General Ledger új változatában az XBRL támogatása most már közvetlenül be van építve a pénzügyi kimutatáskészítő alrendszerbe. A felhasználó szervezet az általa jelenleg használt szöveges kimutatásokat most automatikusan előállíthatja táblázatkezelős vagy XBRL-változatban is.

Az Oracle Főkönyv új lehetőségeivel a vállalat az időszak vagy az év tárgynapig terjedő egyenlegeit átfordíthatja más pénznemre, így a multinacionális cégek több országban párhuzamosan működő képviseletei egységesen követhetik a GAAP szerinti általánosan elfogadott számviteli elveket.

Az Oracle Financials legújabb, 11.9-es verziója már most megrendelhető, a rendszer alkalmazásai hagyományos helyszíni telepítéssel vagy kihelyezett szolgáltatásként egyaránt igénybe vehetőek.

A tíz gigabites 5.5G-t használó innovatív eszközöket mutatott be Budapesten a Huawei

Már világszerte tesztelik az 5G sebességének tízszeresére képes 5.5G mobilhálózatokat, az ezeket használó eszközök várhatóan még az idén megjelennek a kereskedelmi forgalomban. 

2024. április 29. 19:48

Scite 5.5.0

A SciTE rengeteg programnyelvet ismerő, könnyen kezelhető kód- és szövegszerkesztő alkalmazás. Leginkább a forráskódok szerkesztését támogatja, tartalmaz szintaxiskiemelő / szintaxis-színező funkciót, így a forrásban azonnal észrevehetőek a félregépelések.

2024. április 29. 19:41

ImgDrive 2.1.6

Az ImgDrive alkalmazás lehetővé teszi akár hét virtuális meghajtó létrehozását, amelyek segítségével lemezképfájlokat lehet futtatni. A támogatott lemezképformátumok: CCD, CUE, ISO, ISZ, MDS és NRG.

2024. április 29. 19:39

Az Európai E-sport Szövetség tisztújításán magyar tisztségviselő is bizalmat kapott

33 tagország, köztük Magyarország részvételével, újra alakult az Európai E-sport Szövetség (EEF). Hazánkat teljes jogú tagállamként, a Magyar E-sport Szövetség (HUNESZ) nevében, Biró Balázs György, a szövetség főtitkára és Kis Balázs külkapcsolatokért felelős elnökségi tag képviselte.

2024. április 29. 18:05

Harmincmilliárd eszköz csatlakozhat a mobilhálózatokhoz 2025-re

Már világszerte tesztelik az 5G sebességének tízszeresére képes 5.5G mobilhálózatokat, az ezeket használó eszközök várhatóan még az idén megjelennek a kereskedelmi forgalomban. 

2024. április 29. 16:42

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14