Az IBM kibővítette budapesti szoftverközpontját
Az IBM a kelet- és közép-európai szoftverfejlesztés fellendülésével
párhuzamosan kibővítette budapesti központját, amely ezt követően
független szoftverfejlesztőknek is nyújt tesztelési lehetőséget -
közölte a társaság az MTI-vel.
Az IBM Kelet-Európában Budapesten, Varsóban, Pozsonyban és Prágában működtet ilyen központot, míg a világon 19 ilyen tesztközpont létezik. A központok a fejlesztőknek egyrészt költségeik csökkentésében, másrészt a gyorsabb piacra jutásban nyújtanak segítséget. A független szoftverházak ugyanis általában nem tudnak óriási összegeket fektetni berendezések vásárlásába ahhoz, hogy növekedni tudjanak. A partnerközpontok technikai támogatásával azonban lerövidíthető a fejlesztési idő.
Az IBM korábban már bejelentette, hogy Budapesten hozta létre az egész világra kiterjedő nemzetközi pénzügyi szolgáltató központját. Hans Ulrich Maerki, a társaság európai, közel-keleti és afrikai régiójának elnöke szerint az IBM számára Magyarország stratégiai jelentőségű.
Az IBM Magyarországi Kft. 2002-ben dollárban számolva 15 százalékos árbevétel növekedést ért el, miközben az iparági átlag 10 százalék volt. Dietrich Rössner, a társaság vezérigazgatója az év elején arról beszélt közölte, hogy a Magyarországon több mint 2100 főt foglalkoztató IBM a jövőben a szolgáltatás területén szeretne előretörni. Ez az ágazat magas szakképzettségű munkaerőt igényel, s így Magyarországról is tud további alkalmazottakat felvenni. Az IBM magyarországi bevételeinek 2002-ben már 40 százalékát adta a szolgáltatási üzletág, miközben az informatikai cég tekintetében a nemzetközi arány 42-44 százalék.
Kapcsolódó cikkek
- KÜRT: új biztonsági K+F intézet magyar központtal
- IBM: SOA témájú nemzetközi konferencia Budapesten
- Cell Broadband Engine technológia oktatása a BMF-en
- A bíróság mindössze 10%-kal csökkentette a GVH egyetemi kartellügyi bírságát
- Roma tehetséggondozó program IBM támogatással
- IBM: újabb kétszázötven fővel bővül a létszám Magyarországon
- Jó lesz-e útdíjat szedni a budapesti belvárosban?
- Új üzleti tanácsadói stratégia az IBM Magyarországnál
- Linux 48 - IBM Szoftver Programozói Bajnokság
- IBM: tanulmányi-kutatói központ a BME-n
Már több mint 600 iskola használja az egyik leginnovatívabb magyar matekoktatási platformot
A 2024/2025-ös tanévtől a mateking teljesen ingyenessé tette a tanórai használatot az általános és középiskolákban dolgozó matematikatanárok számára. Eddig a hazai iskolák közel hetede csatlakozott, és csaknem 6000 tanár kapott már hozzáférést az oktató platformhoz, amely a hagyományos tantermi tanítást kiegészítve nyújt izgalmas, innovatív oktatási megoldásokat.
Az ABB az elektrifikációra és automatizálásra összpontosít a márka újrapozicionálásával
Az ABB bemutatja új márkapozicionálását: “We help industries outrun – leaner and cleaner” („Segítünk az iparágaknak, hogy túlszárnyalják korábbi eredményeiket – gazdaságosabban és tisztábban működve”), ezzel megerősítve a vállalat fejlődésének következő fázisát, mint az elektrifikáció és automatizálás vezetője a sikeres átalakulási időszak után. Az új szlogen azt fejezi ki, amiről az ABB ismert szeretne lenni ügyfelei körében.
Az AI segítségével teszi hatékonyabbá az energetikai rendszerek felügyeletét a Ganz
Új, mesterséges intelligencia alapú szakértői megoldást fejlesztett ki a Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Kft. A Ganz Intelligent Solutions Expert System a villamosenergia-ipari eszközök, különösen teljesítmény transzformátorok, motorok és generátorok állapotfelméréséhez, diagnosztikájához és karbantartás ütemezéséhez nyújt digitális megoldást.
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.