VIII. Országos (Centenáriumi) Neumann Kongresszus
Neumann János születésének 100. évfordulója alkalmából a Neumann János
Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT) által rendezett centenáriumi év
legkiemelkedőbb szakmai programja a VIII. Országos (Centenáriumi)
Neumann Kongresszus lesz, amelyre 2003. október 15-17. között a Magyar
Tudományos Akadémián kerül sor.
A centenáriumi év fővédnöke Mádl Ferenc köztársasági elnök, a kongresszus szakmai védnöke Kovács Kálmán informatikai és hírközlési miniszter. A kongresszus főtámogatója az Informatikai és Hírközlési Minisztérium; a centenáriumi év főtámogatója az KFKI Csoport. A kongresszuson részt vesz díszvendégként Neumann János lánya, dr. Marina von Neumann Whitman is, aki az NJSZT meghívásának tesz eleget. Előadást tart a tanácskozáson Benoit Mandelbrot, Neumann János tanítványa is. Lesznek ugyanakkor más kiemelkedő előadók is, köztük olyanok, akik hazánk fiai, de nemzetközi hírnevet is szereztek maguknak. Így például Bélády László, Lovász László és ifjabb Simonyi Károly - valamennyien jól ismertek a hazai közvélemény számára -, és plenáris előadást tart Szász Domokos akadémikus is.
A Neumann-kongresszus nemcsak az informatika terén elért eredményeket összegzi, hanem vázolja a küszöbön álló feladatokat. Ilyen jellegű összegző, illetve feladatkijelölő kongresszust minden harmadik évben rendez a társaság, a mostani tanácskozás jelentőségét azonban aláhúzza, hogy arra a Neumann-centenárium keretében kerül sor.
A kongresszus programjában is eltér a szokásostól, mégpedig annyiban, hogy a szakmai problémák, illetve a szakmai kérdések áttekintésére a második, illetve a harmadik napon kerül sor, míg az első nap gyakorlatilag teljes mértékben a programelvű számítógép feltalálójáról, az információs társadalom szülőatyjáról, Neumann Jánosról szól. Míg az első napon több külföldi előadó lesz, a második és a harmadik nap kizárólag a hazai szakma képviselőié, akik 10 szekcióban tartanak előadást.
További információ a www.neumann-centenarium.hu című honlapon.
forrás: OTS-Cégvonal
Kapcsolódó cikkek
- Egészséget, életminőséget segítő ambiens rendszerek
- Digitális örökség, információ-felügyelet és-tárolás, tartalomkezelés
- Rendhagyó beszámoló egy tehetségkutató programozóversenyről
- Fizetni vagy nem fizetni – ez itt az info-kérdés
- A kis- és középvállalatok versenyképességéért - workshop és kiállítás
- Grepton Folyamatok e-Z-ig Szakmai Konferencia
- Forum Nokia technológiai napok Magyarországon
- ECDL a szakképzésben - kölcsönös átjárhatóság
- Alföldi: digitális esélyegyenlőség a zászlón
- Systems' Day konferencia - először
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.
Battery Monitor 10.4
A kis alkalmazás számos hasznos információt szolgáltat az akkumulátorunk aktuális állapotáról. Többek között hangjelzéssel figyelmeztet, ha a töltési szint kritikusra csökken, vagy ha elérte a maximális szintet.