Microsoft Research konferencia Budapesten

forrás Prim Online, 2003. november 13. 17:47
Háromnapos konferenciát szervezett Budapesten a Microsoft Research 2003. november 10. és 12. között. A konferencián a környező országok egyetemi oktatói és kutatói hallgathattak előadásokat a fordítóarchitektúrák és a programozási nyelvek témakörében. A konferencia keretében került sor egy új Microsoft Research egyetemi pályázat meghirdetésére is.
A Microsoft Research, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és a Microsoft Magyarország háromnapos tudományos konferenciát rendezett Kelet-Közép-Európa egyetemi és főiskolai oktatói, valamint kutatói számára Budapesten. Az előadók a Microsoft központjából, a redmondi fejlesztőközpontból és kutatóintézetből, a Microsoft Research cambridge-i laboratóriumából, illetve Európa számos egyeteméről érkeztek a konferenciára. Összesen 19 ország 230 résztvevője hallgatta meg az előadásokat a fordítóarchitektúrák és programozási nyelvek témakörében. Az előadások érintették a jövő egységes fordítóinfrastruktúráit, a Rotor - az osztott forráskódú egységes nyelvi infrastruktúra (Shared Source Common Language Infrastructure) - jövőjét, több .NET-es program- és leírónyelvet illetve a Microsoft legújabb, Longhorn kódnevű operációs rendszerének elemeit is.

A budapesti konferencián került bejelentésre, hogy a Microsoft Research egyetemek számára meghirdetett pályázatainak sorában egy újabb kiírás lát napvilágot az osztott forráskódú keretrendszerrel, a ROTOR-ral kapcsolatban. A Rotor a Microsoft .NET framework szabványos részeinek egy Windowson, FreeBSD-n és MacOS X-en futtatható változata, melynek forráskódja bárki számára ingyenesen elérhető. Ez a rendszer ideális oktatási anyag lehet egyetemek számára, hiszen a .NET modern technológiáinak egyik megvalósítását forráskóddal együtt szemlélhetik meg a hallgatók és az oktatók. Számos egyetem használja informatikai képzésében, illetve kutatási projektek is épülnek erre. A Microsoft Research egyetemek számára kiírt pályázataiban egyetemek, kutatói csoportok nyerhetnek 25-30 ezer dollár értékű kutatási ösztöndíjakat, melyeket az adott témával kapcsolatos kutatásokra fordíthatnak. Ezen együttműködések során a cég kiemelt figyelmet fordít arra, hogy a kutatások eredményeinek szellemi tulajdona a kutatóknál maradjon, mindössze néhány nyilvános publikációt kér cserébe. Az első ilyen pályázat szintén a Rotor rendszerrel kapcsolatosan került meghirdetésre, ennek sikerét látva idén a beágyazott rendszerek témakört járhatják körül a kutatók. A konferencián bejelentésre került, hogy a Microsoft továbbfejleszti a Rotort, és az követni fogja a .NET framework üzleti változatának fejlődését. E mellett pedig a következő pályázat ismét a Rotorral lesz kapcsolatos. Újdonság a pályázat kapcsán, hogy az úgynevezett „semi works” folyamat nyomán akár arra is lehetőség nyílhat, hogy a kutatások eredményei a .NET framework üzleti megvalósításában is megjelenjenek.

A kétnapos előadás-sorozat után, a konferencia harmadik napján a résztvevők többsége ellátogatott a BME-re, ahol egy „Curriculum workshop” keretében arról hallgattak előadásokat, hogy hogyan lehet a megismert technológiákat (például a .NET-et) az oktatásba bevinni, ott felhasználni. Az előadók többek között a Microsoft Research cambridge-i laboratóriumának munkatársai, valamint neves európai egyetemek oktatói voltak.

Az esemény során külön figyelmet fordítottak arra, hogy a résztvevők egymással és az előadókkal, kutatókkal is személyes kapcsolatokat építhessenek ki az előadások szüneteiben. A konferencia második és harmadik napján egy előre meghatározott időpontban a résztvevők állíthatták ki saját kutatási eredményeiket, hogy bemutassák munkájukat és ezzel is segítsék az eszmecserét a témakörökben.

A kutatás és az együttműködés lehetősége minden egyetem számára nyitott. A szükséges szoftverek egy része elérhető az interneten (például a Rotor forráskódja), a Campus szerződés keretében, vagy az MSDN Academic Alliance előfizetésen keresztül. A Microsoft Research munkájáról és az egyetemekkel való együttműködéséről az MSR honlapján lehet olvasni.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Gyakornoki lehetőségek és álláshelyek várták a hallgatókat a Széchenyi-egyetem Állásbörzéjén

A győri Széchenyi István Egyetem novemberi Állásbörzéjén közvetlenül találkozhattak a hallgatók és a térség gazdasági életének meghatározó szereplői. A résztvevők nemcsak az állásajánlatokat ismerhették meg, de a hallgatói csapatokhoz való csatlakozás lehetőségét, sőt a jelentkezés és a felvételi interjúk fortélyait is.

2024. november 15. 10:16

Tovább bővül az Euronics – két új áruházzal és több mint 5 ezer átvevőponttal készültek

Jelentős fejlesztésekkel és új forgatókönyvvel fordul rá az ünnepi szezonra az Euronics. November közepéig két új áruház nyílt Dunaharasztiban és Kecskeméten, de jelentősen bővül az átvevőpontok száma is. A műszaki cikkeket, szórakoztatóelektronikai termékeket forgalmazó vállalatnak így összesen 67 üzlete és 5400 átvevő helye van, utóbbiak száma ráadásul jövőre már 8500-ra rúghat a Foxpost és a Packeta egyesülésének eredményeként. 

2024. november 14. 21:20

Hogyan formálja át az AI az életünket, a munkánkat és a globális társadalmunkat?

Az AI fejlődése nemcsak technológiai szempontból hoz forradalmi változásokat, hanem társadalmi és gazdasági hatásai révén is alapjaiban formálja át mindennapi életünket, az emberi döntéshozataltól kezdve, az iparágak hatékonyságán át egészen a közvélemény (át)formálásáig. A Neuron Solutions által szervezett AI Night rendezvény célja az volt, hogy elismert szakértőkkel és a különböző iparágak képviselőivel egy kötetlen beszélgetés keretében tárja fel azokat a kihívásokat és lehetőségeket, amelyekkel az AI használata során a vállalatok, a munkavállalók és a társadalom egésze szembesül. 

2024. november 14. 18:19

Rangos szabadalmi díjat nyert az LG innovatív megoldása

Valószínűleg minden autóvezető találkozott már azzal a szituációval, amikor egy komplex csomópontban, bonyolult kereszteződésnél, ismeretlen útvonalon a megszokottnál nagyobb kihívást jelent a tájékozódás, a továbbhaladáshoz szükséges távolságok vagy az irányok azonosítása.  Az LG Electronics (LG) által kifejlesztett kiterjesztettvalóság-technológia (AR) éppen erre kínál megoldást, mégpedig úgy, hogy az autóba épített kijelzőn egyértelmű, az irányokat mutató, könnyen értelmezhető utasításokat, illetve különböző vezetési forgatókönyveket jelenít meg 3D-s grafikák generálásával.

2024. november 14. 14:55

A KPMG a Corvinus stratégiai partnere lett

Stratégia megállapodást kötött Magyarország első számú üzleti, gazdaság- és társadalomtudományi egyeteme, a Budapesti Corvinus Egyetem és a KPMG, hazánk egyik vezető könyvvizsgáló, adó- és üzleti tanácsadó cége. Az egyetem és a tanácsadó cég közötti együttműködés három alappilléren nyugszik; ezek az oktatás, a kölcsönös tudásátadás, valamint a tehetséggondozás-, tehetségek utánpótlása. 

2024. november 14. 13:17

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01

Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 5. 11:59

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06