IBM: üzleti alkalmazás-integráció - előnyökkel

Kovács Attila, 2004. június 28. 16:40
Az IBM ma sajtótájékoztatón jelentette be Magyarországon Express köztes szoftver termékportfoliójának két új megoldással kiegészített változatát, amely a középvállalkozásoknak nyújt segítséget üzleti teljesítményük javításában, a folyamatok leegyszerűsítésén és egy integrált informatikai rendszer létrehozásán keresztül. Az IBM azért fejlesztette ki a WebSphere Business Integration Expresst, amely az üzleti folyamatok integrációs stratégiájának fő komponense, hogy elősegítse az információáramlást a kis- és középvállalkozások kibővült struktúrájában.
Sugár Péter, az IBM middleware szakértője szerint a WebSphere Business Integration Server Express megkönnyíti az ügyfelek már működő informatikai rendszereinek, üzleti folyamatainak és alkalmazásainak integrálását, meglehetősen alacsony áron. Az új változat a Windows és Linux platformokon túl az OS/400-on is futtatható. Processzoronkénti licencára 5999 USD, amihez jön a 3-4 hetes rendszerillesztés költsége. Számos kész folyamatelem, mintegy 300-400 kész adapter áll rendelkezésre az Express, vagy Express Plussz rendszerbe illesztésére. Sugár szerint Magyarországon különösen három alkalmazásra javasolhatók az IBM új termékei: manuális folyamatok automatizálásának elkezdésére, az üzleti alkalmazásokkész elemekkel történő gyors integrálhatóságára, illetve a hatékonyabb külső kommunikáció érdekében tett belső vállalati integrációra.

A WebSphere Business Integration Server Express az ügyfél már meglévő információtechnológiai környezetét személyre szabható illesztések és előre elkészített folyamatsablonok segítségével köti össze, amelyek kapcsolatot teremtenek a különböző rendszerek és üzleti folyamatok között. Ahelyett, hogy a cégek új beruházásokra kényszerülnének, hasznosíthatják már meglévő információtechnológiai környezetüket, csökkentve ezzel a tulajdonosi költségeket és mind a jelenlegi, mind pedig a jövőbeli integrációs projektek megvalósítási idejét.

A WebSphere Business Integration Server Express webes szolgáltatásokkal integrálva elősegíti egy Service Oriented Architecture (SOA) kiépítését programozási követelmények nélkül. A szoftver az IBM Magyarországi Kft. partnerein keresztül május 14-től elérhető.
Kulcsszavak: szerverszoft IBM-hu

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai

Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.

2024. november 22. 10:15

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01