IDC roadshow: Az outsourcing szerepe Kelet-Közép-Európában

forrás Prim Online, 2004. augusztus 10. 16:08
A 2004-es Outsourcing Roadshow megszervezésével az IDC CEMA fórumot kíván teremteni az informatikai és üzleti folyamatok kihelyezésében rejlő előnyök megvitatására. Szeptembertől novemberig hat regionális központban lesz megrendezve a konferencia-sorozat. (Bécs, Budapest, Varsó, Zágráb, Moszkva, Prága). 2004. szeptember 30-án a Corinthia Hotel Aquincumban kerül sor a budapesti állomásra. Az IDC elemzőinek vitaindító előadásait regionális és helyi partnerek prezentációi követik a programban. A résztvevők megtudhatják, miként kényszeríti rá az egyre élesebb verseny a régió vállalatait arra, hogy erőforrásaikat üzleti alapfolyamataik köré koncentrálják, és hogyan válhat az outsourcing az átalakulás szerves részévé.
„A közép-európai szervezetek egyre inkább felismerik a külső támogatás szükségességét, és ezzel párhuzamosan a tanácsadó cégekbe vetett bizalmuk erősödése is megfigyelhető” - mutat rá Vladimir Kroa, az IDC CEMA programmenedzsere. „E trend előrehaladásával egyre kézzelfoghatóbbá válnak majd a belső folyamatok tényleges költségei, ez pedig az outsourcing-piac további erősödéséhez vezet." Az IDC kutatási eredményei szerint a Cseh Köztársaságban, Magyarországon és Lengyelországban 2008-ig évente átlagosan 20,9 százalékos növekedés várható az informatikai erőforrás-kihelyezésre fordított kiadások terén. Egyre gyakrabban fordul elő, hogy a vállalatok külső szolgáltatókra bízzák üzleti folyamataik némelyikét (pl. az ügyfélszolgálati call center üzemeltetését vagy a bérszámfejtést). „Az informatika és az üzleti folyamatok kapcsolatának komplex jellege szintén növeli a keresletet az outsourcing iránt” - vélekedik Vladimir Kroa. „Fontos, hogy rávilágítsunk, miként lehet a leghatékonyabban elvégezni ezeket a feladatokat.”

Pontosan ezért döntött az IDC úgy, hogy az idén a kelet-közép-európai régióban is megrendezi Outsourcing Roadshowját. A konferenciákon a szervezet helyi partnerei is beszámolnak majd a térség egyes outsourcing-piacaira jellemző, egyedi tapasztalatokról. A rendezvénysorozat minden állomása értékes találkozási lehetőséget tartogat a vállalati szféra informatikai és műszaki vezetői, operatív igazgatói és középvezetői, valamint a szolgáltatócégeknél és a végfelhasználó szervezeteknél dolgozó outsourcing-szakemberek számára.

Az erőforrás-kihelyezés új módszerei és stratégiái mellett az előadások a kelet-közép-európai végfelhasználói szervezetek szükségleteinek kielégítése szempontjából optimális outsourcing-szemléletet is felvázolják. A roadshow feltárja, milyen mértékig képes átvenni egy outsourcing-szolgáltató a belső rendszerek és folyamatok kezelését, bemutatja a kivitelezéshez szükséges világos és haladó szemléletű átállási tervet, azonosítja az outsourcing-szolgáltatókkal folyatott együttműködés kommunikációs csatornáit, behatárolja a felszabadult erőforrások hasznosításának lehetőségeit, és képet ad a tartós sikert garantáló partnerkapcsolati modellekről.

A roadshow állomásai az outsourcing fontos területeit állítják a középpontba:

az informatikai szolgáltatások kihelyezését,
a hálózati és az asztali gépes környezet kihelyezését,
a web hosting és rendszerinfrastruktúra-szolgáltatások igénybevételét,
az alkalmazás-kezelési és rendszerarchitektúra-hozzáférési szolgáltatások hasznosítását, valamint
az üzleti folyamatok kihelyezését.

Szeptembertől novemberig a roadshow a következő városokban áll meg:

Bécs Szeptember 22
Budapest Szeptember 30
Varsó Október 7
Zágráb Október 21
Moszkva November 18
Prága November 30

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55