"Intelligens szervezetek" létrehozása - az IDC Roadshow fő jelmondata

forrás Prim Online, 2004. október 13. 17:10
Az IDC Business Intelligence Roadshow arra keres választ, miként lehet az üzleti döntéshozatal megalapozottságát fokozni a rendelkezésre álló információforrások segítségével. A térség hét városát (Budapest, Bukarest, Moszkva, Prága, Bécs, Varsó, és Zágráb) felkereső rendezvény bemutatja, hogyan javítja a különálló rendszerek és adatszigetek összekapcsolása az üzleti folyamatok hatékonyságát és a beruházások megtérülését. Az IDC munkatársai mellett elismert ágazati szakemberek, az üzleti információkezelés (BI) szaktekintélyei és regionális partnerek, mint Sybase és Cognos segítenek a résztvevőknek körüljárni a témát. A roadshow budapesti állomása 2004. november 30-án a Marriott Hotelben kerül megrendezésre.
A piaci változások nyomán régiószerte egyre nagyobb az igény az üzleti információk megfelelő feldolgozása iránt. A térség szervezeteinek soha nem látott adattömeggel kell megbirkózniuk. A liberalizáció és a privatizáció még a kisebb országokban is számos ágazat - pl. a távközlés és a közüzemi szolgáltatószektor - vállalatait kényszeríti új ügyfélszámlák millióinak kezelésére. Az egymásra épülő, vertikális piacok mind nagyobb mértékben függnek az információs rendszerektől, és az így kialakuló óriási adatbázisok és bonyolult IT-folyamatok kapcsolata pedig nem mindig biztosított. A pénzügyi szektorban az elektronikus bankszolgáltatások (e-banking) iránt növekvő lakossági és vállalati érdeklődés követeli meg a hatékonyabb adathasznosítást és adatcserét.

„És ez a trend a közeljövőben sem változik" - mutat rá Tom Vavra, az IDC CEMA-régiójának informatikai piacokért felelős programmenedzsere. „Sajnos a vállalatok sok esetben anélkül telepítettek környezetükbe új adatbázisokat és számítógépes rendszereket, hogy érdemi tervet készítettek volna a beáramló óriási adattömeg hasznosítására és kezelésére. Ennek eredményeképpen adatbázisaik és folyamataik ma egyáltalán nem, vagy csak kezdetlegesen képesek együttműködni egymással. A BI-megoldások az adatbázisok és a folyamatok integrálásával egyszerűsítik és hatékonyabbá teszik a működést, ráadásul az üzletmenet más területein - pl. az értékesítésben vagy a logisztikában - is új módszereket, stratégiákat biztosítanak az eredményesség javítására."

Ennek az ígéretes lehetőségnek köszönhető, hogy az IDC idén is megrendezi a régióban immár hagyományosnak számító BI-roadshowját. Az országspecifikus tapasztalatokkal rendelkező helyi partnerek, mint (SAP, Microsoft, Adastra, és Geac) bevonásával megszervezett konferenciasorozat minden állomása hasznos fórumot biztosít a vállalatuk adatainak, rendszereinek és folyamatainak jobb hasznosítására törekvő operatív és stratégiai vezetők, informatikai és marketingigazgatók, valamint az üzleti információs rendszerek, adattárházak és tudásbázisok felelősei számára.

A program bemutatja a térség végfelhasználói szükségleteinek kielégítésére alkalmas, új technológiákat, stratégiákat és bevált módszereket. Egy kis ízelítő:


Ą Miként lehet hasznosítani és optimalizálni az ERP- és CRM-beruházásokat az üzleti információk megfelelő kezelésével?
Ą Hogyan foghatnak hozzá az üzleti élet szereplői a vállalati teljesítménymenedzselés (CPM) előnyeinek hasznosításához?
Ą Milyen kapcsolatban áll egymással az üzleti információk kezelése, a tartalomkezelés és a portálműködés?
Ą Hogyan fest egy sikeres üzleti információs rendszer ajánlott architekturális, technológiai és módszertani háttere?
Kulcsszavak: konferencia roadshow IDC

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55