Gazdaságosabb megvalósítás és üzemeltetés - újdonságok a BEA WebLogic Serverben
A bemutatott alkalmazásszerver képezi a jövőben elkészülő BEA WebLogic Platform 9.0 alapját. A Diablo a jelenleg elérhető BEA WebLogic Server 8.1-en alapul, kiegészítve azt számos új komponenssel és szolgáltatással. A bevezettet újdonságoknak köszönhetően a BEA WebLogic Server tökéletesen alkalmassá vált Service Oriented Architecture (SOA) modellnek megfelelő, nagy terhelés mellett, folyamatosan működő alkalmazások gazdaságos kialakítására és üzemeltetésére.
A WebLogic hagyományait megőrizve, a Diablo megfelel a legfrissebb ipari szabványoknak, mint például J2EE 1.4, WS Security alapú biztonságos Web Service szolgáltatások és WS Reliable Messaging üzenetkezelés. Az ipari szabványok betartásával a fejlesztők hatékonyan hozhatnak létre hordozható és együttműködő alkalmazásokat.Az új változatban a WebLogic Server kiegészül egy beépített, nagy teljesítményű üzenetkezelő alrendszerrel, amely képes másodpercenként több ezer üzenetet biztonságosan célba juttatni. Természetesen más gyártók hasonló rendszerei a továbbiakban is illeszthetőek az alkalmazásszerverhez.
A Diablo-alapú rendszerek üzemeltetői számára készült a megújított adminisztrációs felület, amely egyedülálló módon képes az automatikus teljesítményhangolásra, a rutinszerű üzemeltetési feladatok gyors és kényelmes végrehajtására, valamint a rendkívüli helyzetek biztonságos kezelésére.
A Diablo béta teszt változata 2004. december 16-tól letölthető a BEA Systems weboldaláról. Az alkalmazásszerver kereskedelmi változata 2005 közepétől lesz elérhető. Az alkalmazásszervert rövid időn belül követni fogja a WebLogic Platform többi komponensének (portál, integrációs eszköz, stb.) új változata is.
Az Alerant Rt., a BEA Systems magyarországi disztribútora, a Diablo, korábban szűk körben kibocsátott fejlesztői verzióját tesztelte alkalmazások portolásával. A tesztelés tapasztalatait és a WebLogic Server új változatát rövidesen bemutatók formájában ismertetik majd az érdeklődőkkel.
Kapcsolódó cikkek
- A Microsoft házon belül teszteli új szerverszoftverét
- Emberközpontú üzleti rendszerek dinamikus informatikai környezetben
- Eseményvezérelt SOA
- Fiókirodát nyit Budapesten a BEA Systems
- Java EE 5 kompatibilis alkalmazásszerver a BEA-tól
- Web 2.0 termékek a BEA Systemstől
- Szabványok a szolgáltatásorientált fejlesztésért
- Stratégiai szövetséget kötött a CA és a BEA Systems
- Virtualizáció SUSE Linuxon SAP alkalmazásokhoz
- Sikeres tavalyi év, emelkedő SOA-bevételek a BEA Systemsnél
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.