Compaq hálózati kliensek
Szóval a Compaq vékony kliensek megjelenése mögött sok minden állhat. Érdekesebb azonban, milyen műszaki megoldásokkal kísérletezik a cég ebben a kategóriában. A T1000-esben Windows CE, a T1500-asban Linux van. Készül egy Windows NT 4.0 Embedded változat is. Szerveroldalon mindegyik a Windows Terminál Szerver (WTS) és Citrix WinFrame/MetaFrame szoftverekre támaszkodik, a 10 000 bps sebességű, alacsony sávszélességű vonalakon is hatékony Citrix ICA protokollos hálózati kapcsolattal kombinálva. A szerverek közelében telepített LAN-okhoz csatolt T-k azonban a beépített 10/100 Mbps sebességű Ethernet interfészükkel nagy sávszélesség-igényű alkalmazások üzemeltetésére is alkalmasak. A Compaq állítólag CRT és LCD megjelenítőkkel kombinált komplett berendezések piacra dobását is fontolgatja. A hír mellékhatásának tűnik, hogy a HP árcsökkentést hajtott végre a hálózati kliens termékei körében.
Kapcsolódó cikkek
- Robbanásszerűen nő a digitális univerzum
- Új digitális szupersztráda Ázsia és Európa között
- Jelentős kapacitásbővítés az Interware-nél
- "Teljesen" vezeték nélküli vállalat
- ELTE: Cisco-díjas oktatási giga-hálózat
- Gépek vezérlése ipari WLAN technikával
- Újszerű, nagy sebességű Siemens WLAN útválasztó
- D-Link Felsőoktatási IP-fórum megújult üzleti megoldásokkal
- Hálózati biztonsági termékcsalád középvállalatoknak
- D-Link: valós idejű 802.11n adatátvitel 2,4 GHz és 5 GHz csatornákon
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.