Az arcfelismeréstől a felismert szükségszerűségig
Marlene következő két filmjének összes joga a miénk...
- Az egész rendszer kifejlesztésének az volt a célja, hogy teljesen új anyagot lehessen létrehozni. A korábbi filmekben (Forrest Gump) és reklámokban (Fread Astaire, John Wayne) a meglévő régi filmekből kivágott és összemontírozott részleteket használták fel. Ha John Wayne soha nem mondott valamit a filmvásznon, akkor a reklámban sem fogja megtenni. A mi megoldásunk egészen új szöveget és előadást képes megvalósítani - mondja a fejlesztő. - A technológia most érett meg arra, hogy filmekben, reklámokban használjuk. Minden bizonnyal sokat tudunk még a minőségen javítani. Nem hiszem, hogy az emberi tényezőt, azaz a művészetet ki szabad hagyni az egyenletből. Célunk egy jobb eszköz létrehozása, amely később felkerül majd a rendezők és filmművészek palettájára.
Mivel a mű-Marlene műmozgását már szinte minden magyar állampolgár megcsodálhatta, úgy éreztük, hogy Takács Barnát illő egyéb kutatásairól is faggatnunk, például saját arcunk beépítéséről a mesterséges intelligenciákba, számítógépes játékokba, vagy ennek inverzéről: a mesterséges arcfelismerésről.
- Az elkövetkező években egyre több "virtuális ember" fog megjelenni, avatárok vagy más lények formájában. A felhasználó például arra is képes lesz, hogy a saját arcát és arckifejezéseit megjelenítse, illetve átültesse egy avatár arcára. Ennél is izgalmasabb kutatási terület, hogy a videóval rögzített arcokat emberi beavatkozás nélkül azonosítani, felismerni tudjuk. Igen nagy erők dolgoznak a viselhető számítógépek, videokamerák kifejlesztésén, vagyis rövid időn belül ruházatunk tele lesz kis informatikai eszközökkel, kamerákkal, a beérkező impulzusokat pedig szoftverek fogják feldolgozni...
Ezeknél a témaköröknél, csakúgy, mint a színészek életre keltésénél, az emberben felébred ezer aggály, "jó lesz ez nekünk?" típusú kérdés, de ezek azok, amelyekkel a Los Angelesben élő, sokat utazgató magyar fiatalember nem foglalkozik, hiszen akár jó lesz, akár rossz, így lesz, ez egy feladat, ami benne van a levegőben, s ha nem ő oldja meg, megoldja más. Az erkölcsi, jogi aggályok eloszlatását, a tisztes jogi feltételrendszer kialakítását persze támogatja, de ő nem hisz abban, hogy a technika csodái ijesztőek, és egyre félelmetesebbé teszik életünket... Mi lesz, ha szintetikus színészek váltják föl a valódiakat, az igaziak meg nem kapnak munkát - aggódunk mi, ő meg megvilágítja ennek pozitív oldalát:
- Vajon az a színész, akinek nem kell elmennie egy reklámfilm forgatására, tiltakozni fog? Miközben Beverly Hills-i villájában a medence partján rágyújt a következő szivarjára, jóváírják neki a jogdíjakat azért, amit digitális klónja "eljátszott"! Olyan ijesztő jövőkép ez?
Hm... Nem lehetne az újságírókról is digitális másolatot készíteni?
Kapcsolódó cikkek
- Egyre kevésbé figyelünk a veszélyekre
- A román IT-piac 2010-ig évente várhatóan 12-13 százalékkal nő
- Önálló informatikai szakállamtitkárságot hoz létre a GKM
- Gates: több külföldi szakemberre van szükség az USA-ban
- 2008-ban is a noteszgépek hajtják előre a PC-piacot
- Magyar cégek: Négyszáz tárgyalás a CEBIT-en
- 11 millió mobil-előfizető
- Felvásárlási hullám kezdődik az internetszolgáltatók piacán
- Az amerikaiak többsége mozdulni sem tud mobiltelefon nélkül
- Az Acer megelőzte a Dellt a noteszgéppiacon
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.