Nemzetközi konzorcium segíti az IT szektor kutatásait
"Legalább 50 szervezetnek szeretnénk segíteni abban, hogy más EU tagállamok szervezeteivel partneri kapcsolatba léphessenek s így az „European IST” segítségével részt vehessenek az FP6 projektjeiben. A gyakorlatban konzultációkat és tréningeket tartunk, és ingyenes információkat biztosítunk azok számára, akik az informatika terén szeretnének kutatási témába kezdeni, illetve bekapcsolódni" - jelentette be Mrs. Flaviana Rotaru, a program koordinátora a bukaresti ülésen.
A több mint 16 milliárd eurós költségvetésű FP6 program az Európai Közösségben indított legnagyobb K+F finanszírozási program. A projekt nagy hangsúlyt fektet a kis- és középvállalkozások részvételére, a hagyományos kutatócsoportok - az egyetemek és a kutatóintézetek - mellett. A program különböző pályázati felhívásaira úgy lehet jelentkezni, ha az érdeklődő intézetek nemzetközi konzorciumot alkotnak, s együtt pályáznak a támogatásra.
Az Informatikai Vállalkozások Szövetsége 2004 őszén indította el FP6 munkacsoportját. Céljai közé tartozik, hogy segítse a magyarországi informatikai cégeket a projektben való részvételhez. A „European IST” program magyarországi partnereként az IVSZ kéri a magyar cégek, intézetek, egyetemek érdeklődőit vegyék fel a kapcsolatot a Szövetség projekt-koordinátorával Bartalos Jenővel (bartalos@ivsz.hu), hogy megfelelő segítséget kaphassanak az európai támogatások elényeréséhez.
A “European IST” projektről röviden:
A “European IST” SSA (specific support action, specifikus támogató akció) típusú projekt, amelyet az Európai Unió „6. Keretprogramja” finanszíroz. A projekt célja egy európai szintű együttműködési hálózat kialakítása, valamint az informatikai kutatóintézetek és kutató-fejlesztőcsoportok európai programjaiban való részvételének elősegítése a résztvevő szervezetek és a támogatások értékének növelésével. A projekt 8 európai állam 11 szervezetének (vállalatok, kutatóintézetek és tanácsadó cégek) tudását és kompetenciáját használja fel.
A program koordinátora a FIMAN Development Services partnerei az: ARIES (Románia), AETIC (Spanyolország), AETIC (Spanyolország), EUROQUALITY (Franciaország), SEPVE és HELP FORWARD (Görögország), IPPT PAN (Lengyelország), IVSZ (Magyarország), RPF (Ciprus), BASSCOM és ARC FUND (Bulgária).
Kapcsolódó cikkek
- EU: 3 milliárd eurós program a nanoelektronikára
- Megnyílt a Magyar Telekom k+f laborja, a Kitchen Budapest
- KÜRT: új biztonsági K+F intézet magyar központtal
- Sun: Környezettudatos-e a hazai informatika?
- Globális kutatóhálózatot indított az EMC
- Közös Microsoft-Lenovo kutatólaboratórium Kínában
- Projekttámogatási segédlet esettanulmányokkal
- Mechatronikai kutatóközpont lesz Székesfehérváron
- Xerox: nyolcezernél is több aktív szabadalom
- A beruházások támogatásának menetrendje
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.