Átfogó megoldás az üzleti folyamatok életciklusának menedzselésére
A ProActivity Process Analysis BEA WebLogic Edition segítségével az üzleti elemzők és a fejlesztők együttműködve modellezhetik és implementálhatják az üzleti folyamatokat. Használatával könnyebbé válik a vállalati szintű üzleti folyamatok azonosítása, modellezése, dokumentálása és szimulációja, így átláthatóbbá válnak a működési folyamatok, szervezeti viszonyok, feltárhatjuk az automatizálási lehetőségeket, valamint a befektetések megtérülésének növelésére szolgáló módszereket. Az eszköz másik fontos jellemzője a szimulációs motor, amellyel a vállalkozások az implementálás előtt letesztelhetik a folyamatokat, és ezzel pontosan meghatározhatják azok életciklusát, teljesítményét és forrásfelhasználási mutatóját. A folyamatokat modellezni is lehet, majd implementálás céljából beemelni a BEA WebLogic Workshopba, ezáltal az üzleti követelmények közül egy se vész el, a fejlesztőknek pedig csak az implementálásra kell koncentrálniuk.
A ProActivity Process Business Activity Monitoring BEA WebLogic Edition révén a felhasználók az egész vállalatra kiterjedő felügyeleti eszközhöz jutnak. A megoldást úgy tervezték, hogy irányítópultokat és jelentéseket készítsen, amelyek segítségével az üzleti felhasználók felügyelhetik az éppen futó folyamatokat, a rendszer riaszt, ha valamelyik üzleti folyamatban hiba történik. Az eszköz segítségével lehetőség nyílik a különféle mérőszámok összegyűjtésére és jelentésére is.
"Az üzleti folyamatok optimalizálása és kezelése olyan kérdéskör, amely valamennyi ügyfelünket érinti, ugyanakkor egy szolgáltatásorientált (SOA) keretrendszer kiépítésével közelebb juthatunk ennek a kritikus kihívásnak a megoldásához" - nyilatkozta Bill Roth, a BEA Systems termékmarketing-részlegének alelnöke. "A szolgáltatásorientált architektúrák területén betöltött vezető szerepünknél fogva természetes volt, hogy ki kívánjuk terjeszteni termékeink skáláját oly módon, hogy az üzleti folyamatok életciklus-menedzsmentjének problémájára is rendelkezzünk megoldással"- tette hozzá.
Kapcsolódó cikkek
- Aktuális trendek a kockázatkezelési piacon
- Az Accenture-t építi a Vodafone integrált vállalatirányítási rendszerét
- Eseményvezérelt SOA
- NEON: pénzügyi irányítási szoftvercsomag a CODA-tól
- Fiókirodát nyit Budapesten a BEA Systems
- Termelésirányítás Pályázati forrásból
- 6 ország, 90 cég: XAPT szerződés Microsoft Dynamics AX-re
- Java EE 5 kompatibilis alkalmazásszerver a BEA-tól
- Web 2.0 termékek a BEA Systemstől
- Szabványok a szolgáltatásorientált fejlesztésért
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.