EKHO: Az IVSZ új vállalkozói adó- és járulék-konstrukciót javasol
Számos más európai ország már megteremtette az új munkakörülményekhez igazodó jogi feltételrendszert, a magyar munkaügyi szabályozás azonban mostanáig adós maradt a változásokat követő reformokkal, így a hagyományos alkalmazotti konstrukció egyre kevésbé felel meg annak a tevékenységnek, amelyet a tudásmunkások végeznek. Az IVSZ egyetért a Kormány azon törekvésével, hogy „kifehérítse” a gazdaságot, ezért javasolja a tudásmunkás munkajogi kategóriájának bevezetését, és a tudásmunkások EKHO rendszerbe illesztését.
„A tudásmunkások feladatainak ellátása nem illeszthető bele az eddig megszokott nyolcórás munkarendbe, a korábbiakkal ellentétben nagyobb hangsúlyt kap az otthoni munkavégzés, a távmunka,illetve a szakmai háttér-információk, továbbképzések, minősítések megszerzése és folyamatos frissítése. Az ehhez szükséges eszközök (szélessávú internet, mobiltelefon, email, szoftverek, stb.) a tudásmunkások mindennapi eszközei” – írja le az IVSZ tagság tevékenyégét Kovács Zoltán, az IVSZ elnöke. „Munkánk egyedi jellegéből adódóan számolnunk kell a felhasznált tudás folyamatos frissítésének és bővítésének költségeivel: elengedhetetlen az évenkénti 12-24 napos szakmai képzés, továbbfejlesztés.”
Ahhoz, hogy a magyar tudásmunkások innovatív tevékenységükkel eredményesen járuljanak hozzá az ország fejlődéséhez, meg kell teremteni számukra a megváltozott munkakörülményekhez igazodó munkavállalási feltételeket. Mindez tehát nemcsak az érintett dolgozók, de a munkaadók és az egész magyar társadalom érdeke is egyben.
Az Informatikai Vállalkozások Szövetsége a tudásmunkások helyzetének javítása érdekében szükségesnek tartja, hogy a kormányzat erre a csoportra is kiterjessze az EKHO konstrukció, mely illeszkedik a tudásmunkások tevékenységének sajátosságaihoz. Az EKHO alkalmazásával a tudásmunkások számára kedvezőbb feltételekkel finanszírozható az évenkénti szakmai képzés és a szükséges minősítések megszerzése, illetve az alkalmazotti viszony által rájuk rótt kötöttségek nélkül, rugalmasan, aktuális igényeiknek megfelelően alakíthatják munkaidejüket.
Kapcsolódó cikkek
- A kartellügyek közel kétmilliárdot hoztak az EU-nak
- Adásszünettel a zenéért
- A fájlcserélők miatt olcsó a kukorica
- Tovább megőrizné az adatokat a Google
- 2009-től digitális átállás, döntött az Országgyűlés
- Jogtalanul gyűjt adatokat az FBI
- iTunes azonosító kell az iPhone-hoz
- 400 ezer dollár bírság eBay-csalásért
- EU-nyomásra csökkenti az adattárolási időtartamot a Google
- Erőszakos videójátékban szerepel egy angliai katedrális
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.