Korszerű vállalatirányítási rendszer a Fővárosi Gázműveknél
Az SAP R/3 rendszer bevezetési projekt során a FŐGÁZ által meghatározott célrendszerhez illeszkedően megtörtént az alapmodulok, így az FI, a CO, az MM és az AM, majd a TR-CM, az IM, a PS, a PM, és az SD modul bevezetése, illetve az MM modulhoz kapcsolódó információs rendszer kifejlesztése.
A projekt legnagyobb lépése az IS-U modul bevezetése volt, melynek eredményeként a FŐGÁZ közel 700 000 lakossági fogyasztóját, és kiemelt, nagyfogyasztói ügyfélkörét teljes körűen az IS-U rendszerrel szolgálja ki, tartja nyilván és számlázza. Az IS-U projekt végrehajtásával párhuzamosan kiépítésre került egy hatékony ügyfélszolgálat, mely a telefonon érkező, a személyesen bejelentett és a back-office jellegű tevékenységeket igénylő feladatokat is kezeli a teljes ügyfélkörre vonatkozóan.
A fejlesztés során bevezetésre kerültek a FŐGÁZ üzleti folyamatait támogató korszerű SAP termékek is, így a workflow, a DMS, a BW és egy archiváló rendszer is. A rendszerbe integrálásra került az elektronikus iktatást és a papíralapú dokumentumok digitalizált képmegjelenítését szolgáló ORCHI rendszer is, mely jelentősen támogatja az ügyfélszolgálat munkáját. A FŐGÁZ speciális igényeihez igazodva nagyszámú, az SAP R/3-ba integráltan illeszkedő ABAP/4 fejlesztés is elkészült azokon a területeken, ahol a standard SAP rendszer nem volt képes megfelelni a speciális gázipari igényeknek.
Az SAP R/3 projekt mellett párhuzamosan futott az informatikai infrastruktúra korszerűsítési projektje is, mely szerverek, PC-k, nyomtatók, hálózati elemek és egyéb eszközök szállítása mellett biztosította, hogy az eszközök összehangolt rendszerben működni képes, jól karbantartott megbízható háttérként szolgálják a céget.
A projekt komoly hatást gyakorolt a FŐGÁZ belső működésére, hiszen:
· a szigetrendszerek kiváltása megtörtént
· a cég működésének integráltsága nőtt
· a számviteli fegyelem minden területen erősödött
· a cég informatikai támogatottsága homogénebbé vált
· a FŐGÁZ munkatársai magas szintű tudásra tettek szert
A FŐGÁZ versenypiaci helyzetén alapvetően javított a projekt, mivel kialakult a saját díjbeszedési és ügyfél-nyilvántartási rendszer, a folyamatos számlázásra való áttéréssel rendszeressé vált a számlázás és a pénzbefolyás sebessége mintegy kétszeresére nőtt. A kintlévőség kezelés hatékonysága javult, a felszólítási eljárás futamideje rövidült, s az ügyfélszolgálati munka jelentősen korszerűsödött (workflow támogatással, elektronikus dokumentumkezeléssel).
Kapcsolódó cikkek
- Az Accenture-t építi a Vodafone integrált vállalatirányítási rendszerét
- Termelésirányítás Pályázati forrásból
- 6 ország, 90 cég: XAPT szerződés Microsoft Dynamics AX-re
- Az Oracle megjelentette a Siebel CRM új verzióját
- Számadó újdonságok: virtuális könyvelő és menedzsmentrendszerek
- Az Oracle megkezdi az Oracle E-Business Suite 12. verziójának forgalmazását
- Kereskedelmi banki ügyvitel Microsoft Dynamics AX-en
- Tízmilliós LIBRA Szoftver támogatás a Gödöllői Királyi Kastélynak
- RIS: az első JD Edwards outsourcing szolgáltató Magyarországon
- Oracle: Siebel CRM Professional Edition itthon is
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.