A technológiai vállalkozásoknak hosszú távú beruházásokban kell gondolkodniuk
Mindkét ország lakossága óriási, és az egyre növekvő létszámú középrétegek fokozódó fizetőképes keresletet jelentenek. Kínában a középosztály 2010-re eléri majd a 100 millió embert, túlszárnyalva ezzel a legnagyobb európai ország lakosságát. Indiában a felső középosztály már most meghaladja a 62 milliót. Ezek a tényezők rendkívül jövedelmező és semmiképpen nem figyelmen kívül hagyható potenciális piacot jelentenek a termékek és szolgáltatások számára. Azonban a folyamatos fejlődésnek valószínűleg mindkét országban útját állja majd az erőforrások hiánya (az acéltól a vízig), illetve az árak emelkedése, kezdve az építőanyagokkal és a munkaerővel. Ráadásul, India milliárdos lakossága falvak ezreire oszlik, és nyelvek százai osztják meg, míg az infrastruktúra továbbra is elmaradott.
"A TMT szektor Kínában és Indiában bizonyára gyümölcsöző piacra talál - a növekedés azonban inkább tartósnak és egyenletesnek, mintsem üstökösszerűnek lesz mondható" - tette hozzá Seres. "Ahhoz, hogy a vállalatok sikereket érjenek el ezeken a lehetőségekkel teli piacokon, hosszú távú befektetésekre lesz szükség a helyi tudás és szakértelem kiépítésével. Meg kell érteniük az adott ország sajátosságait, és mérsékelt várakozásokkal, hosszú távra kell előre tekinteniük."
Rövid távon beszállítók; hosszú távon piac
Az egyre fokozódó verseny nyomán a Kínából és Indiából való beszerzések (sourcing) szükségszerűvé - sőt egyes TMT vállalatok esetén elkerülhetetlenné váltak az elmúlt években. Ez rövid távon lehetővé teszi a TMT vállalatok számára a költségek csökkentését a nyereség növelése mellett. A jövőre nézve ezek a vállalatok első kézből szereznek tapasztalatot ezeken az egyre jelentősebbé váló piacokon - olyan tudást, amelynek segítségével kihasználhatják majd azokat a lehetőségeket, amelyek a tulajdonviszonyra vonatkozó korlátozások megszűnése után, illetve a fizetőképes kereslet növekedésével adódnak.
Tévhit, hogy "egy méret jó lesz mindenkire"
A TMT vállalatoknak tisztában kell lenniük azzal, hogy Kína és India összetett, sokszínű piacok. Annak ellenére, hogy a két országról gyakran esik szó együtt, valójában számos ponton eltérőek, beleértve a nyelvet, kultúrát, irodalmat, vásárlói és vásárlási szokásokat.
A jelentés teljes szövege: "Felkészülten: tanácsok technológiai vállalkozások vezérigazgatói számára 2005-2010-re vonatkozóan"
Kapcsolódó cikkek
- A kínai PC-gyártók nem vetik meg a kalóz-Windowst
- Kínában is szolgáltathat tartalmat a Google
- Amerika üzenete Kínának: mi nyerjük meg a cyber-háborút!
- Napenergiával működő mobil
- A kínai fiatalok 85 százaléka szörföl a hálón
- Egy hónap alatt 5 millió új GSM-előfizető Indiában
- Kína online háborúra készül
- Kábeltolvajok miatt akadozik az internet Vietnamban
- Hibás Symantec-frissítés bénított le kínai PC-ket
- A Microsoft és Vietnam szoftverkalózkodás elleni egyezményt írt alá
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.