Magyarországon lesz az OECD informatikai bizottságának ülése
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) kiemelt figyelmet szentel a világgazdaság fejlődését alapvetően befolyásoló, az információs társadalom és az elektronikus gazdaság fejlődését meghatározó információtechnológiának és távközlésnek. Az infokommunikációs területtel összefüggésben szakmapolitikai állásfoglalásokat és ajánlásokat fogalmaz meg, valamint felméréseket is készít.
Az információtechnológia központi szerepére fókuszálva az OECD rendszeresen átvilágítja a tagországok, így Magyarország IKT-szektorát is. Statisztikáit és elemzéseit kétévente publikálja, adatai, megállapításai mérvadók, világszinten hitelt érdemlő forrásként szolgálnak.
Kapcsolódó cikkek
- Az IT kiadások mind nagyobb részét költjük energiára és hűtésre
- Informatikai összefogás Észak-Magyarországon
- IT-piac: A szolgáltatási szektor a legerősebb
- A kis- és középvállalatok versenyképességéért - workshop és kiállítás
- Microsoft-GKI : Készül a Versenyképességi Évkönyv 2007
- Elektronika - a japán cégek szépen növelték profitjukat
- CIO Fórum – Költséghatékony és reagálókész informatika szükséges
- Az IT iparág válaszúthoz érkezett
- A Káoszból kivezető út - a reklám- és médiapiac jövője
- A cégek felét egy nap alatt tönkretenné egy IT-leállás
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az AI használata a munkavállalók 22%-át érinti a magyar ingatlanpiacon
A mesterséges intelligencia egyre nagyobb szerepet kap az ingatlan- és építőiparban, de vajon hogyan áll Közép-Európa ezen a téren? Egy friss kutatás szerint a magyar ingatlanpiacon dolgozók mindössze 22%-a használ mesterséges intelligenciát, 23%-uk napi szinten, 46%-uk pedig heti rendszerességgel, de mégis érzékelhető a változás: az ingatlan- és építőiparban dolgozók 60%-a mindhárom piacon kifejezte, hogy szívesen elsajátítaná az új technológia alkalmazását.
Az állam megteheti, hogy digitalizál, kérdés, hogy miként fogjon hozzá
A modern közigazgatás támogatja a modern gazdaságot, és a kormányok és a közszféra szervezetei is haladnak a digitális átalakulás útján. Most azonban gyorsítaniuk kell a tempón, és dolgozniuk kell azon, hogy megfeleljenek állampolgáraik elvárásainak. A KPMG a Global Tech Report 2024 adatai alapján igyekezett választ adni a digitális közigazgatással kapcsolatos aktuális kérdésekre, és felvázolni azokat a lehetséges lépéseket, amelyeket a kormányzati tisztviselők tehetnek meg a digitális átalakulás érdekében. Az adatok 118 kormányzati technológiai vezető és döntéshozó válaszain alapulnak, többségében (60%) Európából, továbbá Ázsia és a Csendes-Óceán térségéből (21%), valamint Észak-, Közép- és Dél-Amerikából (19%).
A félelem és a kapzsiság irányítja a kriptopiacot
A befektetői hangulat jelentősen befolyásolja a kriptovaluták értékét a metaverzum kriptopiacán visszaeséskor – derül ki a Budapesti Corvinus Egyetem új kutatásából.