IDC üzleti intelligencia konferencia: Ismerje fel ma a holnap lehetőségeit!
Thomas Giesecke, a Hyperion közép- és kelet-európai igazgatója szerint a magyarországi nagyvállalatok jelentős része már implementált különböző BI megoldásokat, ugyanakkor sokan közülük még mindig nehézkes, szigetszerű, nem biztonságos és komplex adatbázis-kezelő megoldásokon alapuló tervezési folyamatokkal dolgoznak. Véleménye szerint innen lehet továbblépni a széleskörű, átfogó üzleti teljesítménymenedzsment megoldások megvalósítása felé.
A haladó szemléletű szervezetek innovációs törekvéseik támogatására használják fel a döntéscentrikus BI rugalmasságát és gyorsaságát, méghozzá elsősorban az operatív működés területén. Az értékesítéstől és a logisztikától kezdve az általános stratégiai tervezésig, a BI lehetővé teszi a szervezet számára az üzleti teljesítmény folyamatos figyelését. Hozzásegíti a döntéshozókat a reális célok felállításához, a kiadások ésszerűsítéséhez és a nyereség növeléséhez – mindezt a különböző szabályzó hatóságok előírásainak teljesítése mellett. A BPM (Business Process Management) és BI alkalmazások a vállalattal együtt fejlődnek, a rátermett vezetők pedig a folyamatos fejlesztés és a hosszú távú eredményesség támogatásra is bevetik őket.
Az IDC Business Intelligence Roadshow egyedülálló áttekintést ad napjaink megoldásairól és a jövő lehetőségeiről. Magyarországi állomása sorra vette a legaktuálisabb témákat, többek között megismertette a hallgatóságot a jól teljesítő szervezetek ismérveivel, a vállalati teljesítménymenedzselés, a CPM alkalmazásával, az informatikai teljesítmény menedzselésével, az üzleti értékkel, a kockázatokkal és a megtérülés kérdéseivel.
Az IDC konferenciája az új technológiákba és megoldásokba stratégiai betekintést nyújtva segíti a résztvevőket üzleti teljesítményük javításában. Hozzájárul a nemzeti, páneurópai és nemzetközi előírások teljesítéséhez szükséges alapok mielőbbi megteremtéséhez.
Az IDC Business Intelligence CEE 2006 magyarországi állomására 2006. szeptember 26-án került sor. Az esemény szponzorai között olyan cégek találhatóak, mint a Hyperion, az Infor, az Informatica, az Exact Software, az ALG, a QPR és a Business Objects, valamint a SAS. Az esemény médiatámogatója a Computerworld és az IT-Business, kommunikációs partnere az Mmd Corporate, Public Relations & Public Affairs. További információt a konferenciasorozatról a www.idchungary.hu weboldalon talál.
Kapcsolódó cikkek
- Fizetni vagy nem fizetni – ez itt az info-kérdés
- A kis- és középvállalatok versenyképességéért - workshop és kiállítás
- Grepton Folyamatok e-Z-ig Szakmai Konferencia
- Forum Nokia technológiai napok Magyarországon
- Systems' Day konferencia - először
- Üzleti intelligencia mindenkinek, Microsoft eszközökkel
- IDC: Adattár-virtualizációs és adatközpont konferencia 2007
- Marketing 2.0: üzenetek helyett dialógus
- Májusban Budapest a projektmenedzsment világ fővárosa
- Valós és virtuális JavaOne a környezettudatosság jegyében
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.
Térképen is kereshető kultúrprogramokat kínál a megújult Port
Letisztultabb dizájnnal, modern keresési funkciókkal jelentkezik Magyarország legismertebb kulturális programmagazinja, a Port. A közel 30 éves múlttal büszkélkedő site ettől a héttől még inkább felhasználóbarát formában köszönti olvasóit. A megújítás során figyelembe vették a kultúra iránt érdeklődők igényeit.