KPMG: rekordárbevétel Magyarországon
Kiemelte, hogy a társaság tíz legjelentősebb ügyfele közül hat ma már saját, azaz nem hálózati ügyfél.
A legnagyobb növekedést (41 százalék) az adótanácsadó részleg érte el, és erős, két számjegyű növekedést könyvelhetett el a többi üzletág is, a könyvvizsgálattól kezdve az informatikai és üzleti tanácsadáson át a pénzügyi tanácsadásig.
Robert Stöllinger példaként kiemelte a KPMG turizmus, szabadidő és utazás szakcsoportját, amely mára nemzetközi hírnévre tett szert az éves Golf Business Forum megrendezésével, valamint a KPMG egyik legnagyobb kutatásával, a golfpályák működését összehasonlító Golf Benchmark Survey felméréssel .
Az eredmények alapján a KPMG vezetője úgy véli, sikerül teljesíteni azt a célt, amely szerint a cég 2008-ra megduplázná 2003-as bevételét. A társaság létszáma is ennek megfelelően bővül – a KPMG munkatársainak száma ma már 450 fő.
Stöllinger az eredmények között említette, hogy igen sikeres a KPMG-BME Akadémia, a KPMG és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) öt éve működő közös üzleti iskolája is. Az eddigi képzéseken összesen több mint ötezer-ötszázan vettek részt, míg az árbevétel az elmúlt tanévben 52 százalékkal emelkedett és több mint 200 millió forint volt.
A KPMG egyik legfontosabb célkitűzésének nevezte, hogy a cég fenntartsa, illetve erősítse pozícióját, mint a piac egyik legkedveltebb munkáltatója. „Programunknak máris látható az eredménye: az AIESEC diákszervezet 2006-os felmérése szerint – amelyben rendszeresen kérdezik a végzős diákokat az általuk legismertebb és legkedveltebb cégekről – a hallgatók a KPMG-t tartják az ország legkedveltebb és legismertebb könyvvizsgáló és üzleti tanácsadó vállalatának.
A KPMG 17 országot tömörítő közép- és kelet-európai regionális szervezete (KPMG in CEE) bevételei 16%-kal, 232 millió euróra nőttek az elmúlt évben.
Kapcsolódó cikkek
- Webfejlesztői verseny Microsoft platformon
- Intel-technológiát oktatnak a BME-n
- Imagine Cup 2007 – Megvan a legjobb magyar csapat!
- A vállalati csaló profilja
- Svéd siker a 24 órás programozó-versenyen
- Megkezdődött a VII. BME 24 órás Programozóverseny
- Lezajlott a VII. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny előválogató fordulója
- Nonstop programozóverseny: február 23-ig lehet jelentkezni
- A World Wide Web konzorcium tagja lett a Műegyetem
- VII. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ötödször is Családbarát Munkahely a Bridgestone
A Bridgestone Tatabánya 2024-ben ismét elnyerte a Családbarát Munkahely címet „Vállalati értékvállalásunk a mindennapokban is jelen van” című pályázatával. A vállalatnál megvalósuló változatos programok és kezdeményezések célja, hogy hozzájáruljanak a kollégák munkahelyi, családi és magánélete közötti egészséges egyensúly megteremtéséhez.
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.