Infokommunikációs technológia a közüzemi és energiaszektorban
Magos Dorottya, az Accenture energetikai vállalatok üzletágának menedzsere az energetikai vállalatok előtt álló informatikai kihívásokat és arra adható informatikai válaszokat mutatta be, kiemelt hangsúlyt fektetve az eszközgazdálkodás, az ügyfélkezelés és a rendszerintegráció területeire.
Eric Straalman, az Autodesk EMEA régióban felelős térinformatikai termékek értékesítési vezetője a térinformatikai adatok kezeléséről, az ezek használatára felkészített adatbázisok és a tárgyieszköz-nyilvántartó rendszerek működéséről tartott előadást, melyben hangsúlyozta az új rendszerek adta adatminőséget, gyorsabb hozzáférést és megbízhatóbb adatokat is a jobb, informáltabb döntések meghozatalához.
Csendes Balázs, a Unisys Magyarország üzletág igazgatója a Revenue Assurance (Árbevétel biztosításról) tartott előadásában egy a teljes cégre kiterjedő módszerről beszélt, ami biztosítja, hogy minden szolgáltatás teljes mértékben számlázásra és kifizetésre kerüljön, mivel szakértők szerint a közműszolgáltató cégek a szolgáltatások értékének 3-11%-át nem realizálják a bevételükben. Ennek neve árbevétel szivárgás.
Szarka Attila, az APC Kereskedelmi Képviselettől bemutatta, hogy melyek azok a fontosabb IT trendek, amelyek befolyásolják az adatközponti infrastruktúrát, hogy milyen új hűtési problémák jelentkeznek, illetve várhatóak a közeljövőben, valamint egy nagysűrűségű hűtési megoldás összehasonlító elemzését is ismertette.
Benke Gábor, a DÉMÁSZ NyRT. ÁRTEMISZ Műszaki Információs Rendszer projekt vezetője esettanulmányi előadásában bemutatott egy új megoldást, amelyet a hálózat üzemirányítási feladatainak támogatására - a SCAD rendszer és a hálózat térképi adatbázisának együttműködésére alapozva – hoztak létre, új lehetőségeket nyitva a hálózat karbantartás tervezése, a fogyasztók üzemzavari értesítése, és a fogyasztói hibabejelentések kezelésének területén.
A konferencia záróelőadásában Zsebők Lajos, a Fejérvíz Zrt. kommunikációs és minőségfejlesztési főmérnöke esettanulmányi prezentációjában bemutatta egy közepes méretű víziközmű-szolgáltató cég informatikai igényeit, korábbi megoldásait, az SAP Core moduljai és az ISU, valamint a bevezető cég kiválasztásának megfontolásait. Kitért a projektindításra; megoldandó folyamatok – SAP rendszer – adatok – humán vonatkozások négyesében elemezte a projektlépéseket, ismertette a bevezetés nehézségeit, sikereit, az elért eredményeket, végül kitért a levonható tanulságokra.
Az IDC Infokommunikációs technológia a közüzemi és energiaszektorban 2006 magyarországi állomására 2006. november 28-án került sor. Az esemény támogatója az Autodesk, az APC Kereskedelmi Képviselet, a Unisys Magyarország valamint a Európai Bizottság, médiatámogatója a Computerworld, az IT-Business és a Gazdasági Rádió volt. További információt a konferenciasorozatról a www.idchungary.hu weboldalon talál.
Kapcsolódó cikkek
- Fizetni vagy nem fizetni – ez itt az info-kérdés
- A kis- és középvállalatok versenyképességéért - workshop és kiállítás
- Grepton Folyamatok e-Z-ig Szakmai Konferencia
- Forum Nokia technológiai napok Magyarországon
- Systems' Day konferencia - először
- IDC: Adattár-virtualizációs és adatközpont konferencia 2007
- Marketing 2.0: üzenetek helyett dialógus
- Májusban Budapest a projektmenedzsment világ fővárosa
- Valós és virtuális JavaOne a környezettudatosság jegyében
- SPSS adatbányászati és adatelemzési konferencia - ötödször
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.
Gyorsítósávban az AutoWallis
Sikeresen lezárta eddigi történetének legnagyobb felvásárlását az AutoWallis Csoport, ezzel tovább erősítve cseh autókiskereskedelmi pozícióját és meghatározó régiós szerepét. A magyar tőzsde autós vállalata egy lépésben szerezte meg a cseh piacon működő, tavaly közel 50 milliárd forintnak megfelelő árbevételt elérő MILAN KRÁL GROUP 100 százalékát, melynek köszönhetően újabb márkákat (Mercedes-Benz, Ford) és új tevékenységet (Mercedes-Benz Truck nagyhaszongépjárművek értékesítése, szervizelése) is bevont portfóliójába.
Szigorodik az ellenőrzés a webáruházak felett
A fogyasztóvédelmi hatóság már 2024-ben is kiemelten vizsgálta a webáruházakat és a nemzetgazdasági miniszter legutóbbi bejelentése alapján ezek a vizsgálatok csak szaporodni fognak a jövő évtől. Ráadásul, 2025-től egy fogyasztóvédelmi csúcshatóság is létrejön, amelynek kiemelt célja lesz a fogyasztók védelmének biztosítása az online térben. Webáruház üzemeltetőjeként nem árt ezért felkészülni arra, hogy mik is azok a főbb gyakorlatok és hiányosságok, amikre ugrik a hatóság. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője segítségével ismertetjük a részleteket.