Bojár Gábor lett "Az év üzletembere" 2006-ban
„Az év üzletembere” Bojár Gábor, a Graphisoft SE Európai Rt. elnöke,
a „Jövő ígérete” Kovács Zoltán, a Kirowski Zrt. vezérigazgatója,
a „Merész újító” Váradi József, a WIZZ Air Hungary Kft. vezérigazgatója, és
a „Példakép” ifj. Dr. Béres József, a Béres Gyógyszergyár Zrt., elnöke lett.
A Hotel Intercontinentalban megrendezett gálaest keretében a hazai üzleti és politikai élet neves személyiségei jelenlétében díjazták Magyarország kimagasló vállalkozóit. A rangos eseményt részvételével tisztelte meg Lomnici Zoltán, a Legfelsőbb Bíróság elnöke, Kovács Árpád, az Állami Számvevőszék elnöke és Kóka János, gazdasági és közlekedési miniszter. Számos Budapestre akkreditált diplomata, köztük April Foley, az Egyesült Államok nagykövete is jelen volt az „Entrepreneur Of The Year” gálaesten. Az est díszvendégei között továbbá számos országgyűlési és Európa Parlamenti képviselőt köszönthetett az Ernst & Young.
Az Ernst & Young „Entrepreneur Of The Year” („Az év üzletembere”) díj hazai pályázóinak és győzteseinek Havas István, az Ernst & Young magyarországi vezérigazgatója gratulált először. „Megtiszteltetés, hogy ezen az estén igazi győzteseket, kiemelkedő üzletembereket köszönthetünk. Ők az üzleti élet példaképei, akik szakmájuk szeretetével és elhivatottságukkal építették fel sikeres vállalkozásaikat. A gálaesten a kivételes teljesítmények mögött álló embert ünnepeljük és állítjuk a figyelem középpontjába, követendő mintaként a jövő generációi számára.”
A kiemelkedő presztízsű üzleti fődíjat az idei győztes Demján Sándor (2005), Dr. Kürti Sándor (2004) és Csányi Sándor (2003) után vehette át. A szigorú nemzetközi kritériumrendszernek megfelelően „Az év üzletembere”, Bojár Gábor, a Graphisoft SE Európai Rt. elnöke figyelemreméltó vállalatvezetés-technikai elvei, és innovatív ugyanakkor emberközpontú vállalati kultúrája mellett példamutató, társadalmilag felelős személyiségével nyerte el a Független Bíráló Bizottság bizalmát. Munkásságával nemcsak saját vállalkozását virágoztatta fel, de rajta keresztül a szélesebb társadalom gazdasági színvonalát is növelni tudta.
A „Jövő ígérete”, Kovács Zoltán, a Kirowski Zrt. vezérigazgatójaként az elmúlt 6 évben ígéretes vezetői készségekről tett tanúbizonyságot, és újító üzleti megoldásaival kiugró, fenntartható növekedési ütemet produkált vállalkozásában.
Váradi József, a WIZZ Air Hungary Kft. vezérigazgatója, a 2006-ban megválasztott „Merész újító”, az általa képviselt közlekedési szektorban 2003 óta egyedülállóan innovatív és merész üzleti megoldásokat vezetett be, emellett magas színvonalú teljesítményeket ért el vállalkozásában kitartó és következetes munkája eredményeként.
A „Példakép” különdíjat az idén ifj. Dr. Béres Józsefnek, a Béres Gyógyszergyár Zrt., elnökének ítélte oda a Független Bíráló Bizottság, aki immár 6 éve tölti be jelenlegi pozícióját. Leginkább elismerést érdemlő, érett, következetes és jól szem előtt tartott vezetéstechnikai elveivel érdemelte ki az elismerést, ezzel is felhívva magára a figyelmet a pénzügyi-gazdasági élet jelenlegi és jövőbeli szereplői számára, hogy minél szélesebb körben követendő példává váljon.
Az Ernst & Young egyedülálló, nemzetközi védjegyoltalommal ellátott üzleti elismerésének hazai díjazottjait a Független Bíráló Bizottság választotta ki, nemzetközileg felállított kritériumrendszer alapján. „A Bizottság által keresett üzletemberek legfőbb ismérve az volt, hogy egyéniségük, tevékenységük és hitük az általuk vezetett vállalat sikerein és a szakmai környezetükön messze túlmutatva pozitív hatást gyakoroljon gazdaságunk és egyre több ember életére. Befolyásukat, hatalmukat, energiájukat pedig fordítsák egyre szélesebb környezetük jobbítására”- mondta Szalay-Berzeviczy Attila, a Budapesti Értéktőzsde elnöke, és az idei Független Bíráló Bizottság elnöke.
Bojár Gábornak még nem ért véget a verseny, hiszen ő képviseli majd Magyarországot az Ernst & Young „World Entrepreneur Of The Year” gáláján, Monte Carlo-ban. A világszintű megmérettetésen az egyes országok Ernst & Young „Entrepreneur Of The Year” fődíjának nyertesei vesznek részt. Hasonlóan a nemzeti versenyekhez, itt is független bírák hoznak majd döntést a legkiválóbb nemzetközi vállalkozó személye felől, az egyes országokban választott „Az év üzletembere” díjazottak közül.
Kapcsolódó cikkek
- Személyi változás a Siemens PSE Kft. élén
- Kmetty József és Csiszér Béla az idei Gyurós-díjasok
- Új értékesési vezető az Oracle-nél
- Nokia: három új mobil és új marketing igazgató
- T-Online: PR-menedzseri kinevezés
- Peter Löscher a Siemens új elnök-vezérigazgatója
- Új vezető lesz a Crnogorski Telekom élén
- Új termékigazgató a Fujitsu Siemens Computers Kft.-nél
- Új ügyvezető az EMC Magyarországnál
- Kelemen László lett az "Év információbiztonsági újságírója"
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.