A Novell további innovációkkal segíti a nyílt forráskódú fejlesztést
Az openSUSE Build Service keretrendszer felhasználóbarát, automatizált folyamatokkal segíti a fejlesztők munkáját a nyílt forráskódú csomagok elkészítésében. A szoftvercsomagok könnyen és gyorsan lefordíthatók a legelterjedtebb Linux-disztribúciókra – openSUSE, SUSE Linux Enterprise, Fedora, Debian, Ubuntu, stb. –, anélkül hogy különböző típusú hardverek beszerzésére vagy többféle disztribúció telepítésére lenne szükség. A Build Service szolgáltatás teljesen ingyenes, a csomagok pedig számos Linux-disztribúcióhoz elérhetőek, természetesen az openSUSE.org közösséget is beleértve. A felhasználók egyszerűen megtalálhatják és letölthetik a legfrissebb nyílt forráskódú csomagokat saját disztribúciójukhoz, valamint frissíthetik a régebbi csomagokat. A népszerű forrástárakban, például a Novell Forge vagy a SourceForge tárhelyeken tárolt kódokhoz is közvetlen hozzáférést biztosít. A buildszolgáltatások forrása és dokumentációja a http://forge.novell.com webhelyen, az openSUSE projekten belül található.
Az openSUSE Build Service – amely az openSUSE projekt nélkülözhetetlen része – a Novell openSUSE.org közösségi webhelyén található meg. Az openSUSE projekt a Linux népszerűsítését célzó, Novell által szponzorált közösségi kezdeményezés, amely már több mint 35 000 regisztrált taggal rendelkezik. Az openSUSE projekt az a Linux-disztribúció, amelyből a Novell összeállítja és felépíti SUSE Linux Enterprise platformját. A projekt weblapján több mint 6000 nyílt forráskódú csomag található meg, amelyből a Novell átlagosan 2000 csomagot választ ki tesztelésre és ellenőrzésre, majd beépíti azokat a SUSE Linux Enterprise rendszerbe.
Az openSUSE Build Service és a KIWI képkezelő eszköz azonnal letölthető. Nyílt forráskódú projektként mindkét eszköz további fejlesztések alapját képezi, amelyekben szabadon közreműködhetnek az érdeklődők. További információ a http://www.opensuse.org és a http://www.opensuse.org/Build_Service weboldalakon található.
Kapcsolódó cikkek
- SAP-Novell: Közös Linux-támogatás
- Novell-SAP LinuxLab közös fejlesztés
- Intelligens, automatizált nagyvállalati Linux-felügyelet
- Új SUSE Linux Enterprise Thin Client megoldás
- A Novell bemutatta legújabb nyílt vállalati megoldásait a BrainShare 2007 konferencián
- Novell Open Workgroup Suite: további előnyöket kínál az ügyfeleknek
- A HSBC bank is kihasználja a Novell-Microsoft megállapodás előnyeit
- Virtualizáció SUSE Linuxon SAP alkalmazásokhoz
- Az oktatásban is előretör a Linux
- Microsoft-Novell: újabb részletek a műszaki megállapodásról
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.