Novell - Synergon: Stratégiai, nyílt forráskódú együttműködés
Ákos szerint: „A vezető rendszerintegrátorok körében Magyarországon elsőként a Synergon döntött stratégiai szinten a nyílt forráskódú fejlesztések előtérbe helyezéséről, hogy valódi alternatívát biztosítson a felhasználók költségcsökkentési, hatékonyságnövekedési és egyre növekvő biztonsági elvárásaira, melyek alapvető követelmények a cégek és intézmények számára egyaránt.” Hozzátette: „A Microsoft-Novell együttműködés jó lehetőség a Synergon Informatika számára, amely érdekelt több, egymás mellett létező technológia együttes szállításában, beleértve a kapcsolódó szolgáltatásokat is. A mostani megállapodás nagyban segíti üzleti aktivitásunkat, hiszen a korábbiakhoz képest sokkal szélesebb ügyfélkört és igényeket tudunk kiszolgálni. Ez a megállapodás nem befolyásolja a Synergon és a Microsoft között továbbra is fennálló együttműködést, amelyet változatlanul fontos fejlesztési platformnak tekintünk".
„Magyarország vezető rendszerintegrátorainak bekapcsolódásával minden adott a Linux és a további nyílt forráskódú megoldások robbanásszerű elterjedéséhez az államigazgatás és a versenyszféra számára egyaránt. A Novell SUSE Linux már számos intézménynél bizonyított a magyar kormányzati piacon és a versenyszférában egyaránt, de a Synergon támogatásával reményeink szerint hamarosan egyre több ágazatban válik stratégiai platformmá” – mondta Szittya Tamás.
A Novell Magyarország és a Synergon Informatika együttműködése Magyarország mellett a régióra is kiterjed, hiszen mindkét társaság regionális irányító szerepet is ellát. Ennek köszönhetően a két társaság a nyílt forráskódú fejlesztések magas megtérülésére számít, hiszen a fejlesztések könnyen lokalizálhatók és implementálhatók a környező országokban is.
A nyílt forráskódú szoftverek, és a ráépülő megoldások jelentős térnyerésének hazai példái közül az Országos Igazságszolgáltatási Tanács Hivatala, a Közlekedési Főfelügyelet, illetve a Magyar Szabadalmi Hivatal Linux bevezetései is kiemelkedő méretű projekteknek számítanak. Kérdésre válaszolva, Szittya Tamás elmondta, hogy a Synergon a technikai és kereskedelmi követelmények teljesítésével és négy Linux rendszermérnökével rövidesen a Novell Platina Partnerévé válik. Az igazgató külön kiemelte, hogy ma már a nagy ügyfelek szinte mindegyikénél van valamilyen Linux alkalmazás, így külön előny, hogy olyan vezető rendszerintegrátor, mint a Synergon, áll majd a nagy vállalatoknál is a jövőt jelentő vegyes forráskódú rendszerek fejlesztésére, kialakítására. Ákos György megemlítette, hogy a Synergonnál elsődleges feladat a Linux kompetencia-központ felállítása.
Kapcsolódó cikkek
- Sun díjak a hazai partnervállalatoknak
- SAP-Novell: Közös Linux-támogatás
- A Synergon tőkét emel a cseh leányvállalatában
- Mától kaphatók a Dell Linux PC-k
- Novell-SAP LinuxLab közös fejlesztés
- A Microsoft mondja a Linux-tábornak, hogy nagyfejű...
- Ne vegyél telefonközpontot: töltsd le ingyen!
- Új stratégiát hirdet a veszteséges Synergon
- Synergon: kisebb bevétel, nagyobb veszteség
- Intel-program a laptop-üzemidő növelésére
linux ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Watson ereiben "Linux vér" folyt
A Watson – egy IBM által kifejlesztett szuperszámítógép – a „Jeopardy!” című, a magyarországi „Mindent vagy semmit” vetélkedőhöz hasonló televíziós kvízműsorban mutatta be képességeit a két korábbi bajnok, Ken Jennings és Brad Rutter ellen. Az összecsapás egy kétnapos bajnokság keretében zajlott, amelyet február 14. és 16. között sugároztak. A játék a Watson győzelmével zárult, az egymillió dolláros főnyereményt jótékony célra ajánlotta fel az IBM.
Altató - linuxban
Mit csinál a programozó, ha rábízzák a pár hetes gyermeke altatását? Végiggondolja a feladat lépéseit, kitalálja az algoritmust, és megírja a programot, mely bármikor, bármelyik gyereknél, korlátlan ideig futtatható. És közben a papa nyugodtan nézheti a meccset, vagy írhatja az újabb szoftvert! (Legújabb videó-hírünkről a programutasítások is leleshetőek: http://video.prim.hu/video/altato-8211-linux-nyelven)
Beszélő Linux (BeLin) látássérülteknek
Az „Informatika a látássérültekért” Alapítvány évek óta fontos feladatának tekinti az esélyegyenlőség biztosítását az info-kommunikáció terén.
Kétezer nyílt forráskódú alkalmazás a közszektor számára
Az Európai Unió Open Source Observatory and Repository (az Európai Unió Nyílt Forráskódú Obszervatóriuma és Tárháza; OSOR.eu) mára a közigazgatás számára már több mint kétezer ingyenes és nyílt forráskódú alkalmazáshoz enged hozzáférést. Hamarosan magyar szoftverek is bekerülnek az OSOR tárházába.
Új, ingyenes openSUSE kezdőknek és haladóknak
Megjelent az openSUSE 11.2 legújabb kiadása. Az openSUSE 11.2 változata egy év fejlesztési munkáját, illetve a Firefox, az OpenOffice.org, a GNOME, a KDE és több mint 1000 nyílt forráskódú alkalmazás új változatát tartalmazza. Az openSUSE biztonságos és stabil Linux-alapú operációs rendszer, amely egyszerűen használható, és minden fontos komponenst tartalmaz, amire szükség lehet az asztali számítógépeken vagy a kiszolgálókon.