eDOX az Office 2007 rendszeren
Az E-Group által 2003-ban kifejlesztett Microsoft Office System platformon működő eDOX elektronikus dokumentum- és ügyiratkezelő rendszer egyaránt támogatja a nagyvállalatok és közfeladatot ellátó szervezetek működését is. Az eDOX erőssége, hogy a felhasználó oldalán csupán az internetböngésző és a jól ismert Office alkalmazások futtatását igényli, így könnyen és gyorsan elsajátítható a kezelése. A rendszer iratkezelői funkciói egyszerűen elérhetők az Outlook saját felhasználói felületén, s az iratokhoz fájlok, dokumentumok, illetve a postafiókon keresztül elektronikus levelek is csatolhatók. A papír alapú iratokat asztali, vagy nagy teljesítményű szkennerrel dolgozhatjuk fel, s az eDOX a több oldalas dokumentumokat is egyetlen, nagy felbontású képfájlba tömöríti, így segítve az egyszerű felhasználást. Az eDOX egyedülálló módon lehetővé teszi az alapdokumentum és a kísérő információk egy felhasználói felületen történő megjelenítését anélkül, hogy különböző alkalmazások – például Microsoft Word, Outlook, böngésző - között kellene váltogatnunk.
Magas szintű dokumentumbiztonság
A felhasznált és tárolt tartalom védelmére az eDOX egyrészt képes használni az Office alkalmazások beépített digitális aláírás funkcióit, másrészt az E-Group saját fejlesztésű és Magyarországon elsőként minősített SDX digitális aláíró és elektronikus aláírást ellenőrző alkalmazásával jogi értelemben is teljes értékű eljárással képes szavatolni az iratnyilvántartás tartalmának hitelességét. A Microsoft Office rendszer fontos újdonsága, hogy képes az iratkezelő rendszerbe csatolt dokumentumokat egyenként ellátni olyan védelmi funkcióval, amely csak meghatározott felhasználók számára teszi lehetővé a dokumentumhoz való hozzáférést. A nyilvános kulcsú kriptográfián alapuló szabványos titkosítási eljárás jelen ismereteink szerint feltörhetetlen, mert olyan matematikai módszeren alapszik, hogy a megfejtéshez szükséges számítási kapacitás olyan nagy, hogy a ma meglévő szuperszámítógépekkel sem oldható meg.
A Microsoft is támogatja az E-Groupot
A Microsoft Magyarország szakmailag és technológiai partner szinten is támogatja az E-Groupot és az eDOX fejlesztési stratégiáját. Az eDOX rendszer alapja és kerete a Microsoft Office SharePoint Server 2007, illetve a Microsoft Office System 2007. Az E-Group e korszerű csoportmunkát támogató keretrendszer legfrissebb, 2007-es verziójára az elsők között készít terméket.
Kapcsolódó cikkek
- Négy kritikus javítás kiadására készül a Microsoft
- Emberközpontú üzleti rendszerek dinamikus informatikai környezetben
- Szeptember 17-én dől el a Microsoft-EU per
- A Microsoft a régió legjobb munkahelye
- Csak jövőre jön Európába a Zune
- Bizonytalan európai Zune-premier
- Átértelmezi az asztali PC fogalmát a Microsoft
- Egymillió eladott Zune
- Big Brother szoftvert barkácsol a Microsoft
- DocAge: új, hazai elektronikus iktató és archiváló rendszer
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.
Térképen is kereshető kultúrprogramokat kínál a megújult Port
Letisztultabb dizájnnal, modern keresési funkciókkal jelentkezik Magyarország legismertebb kulturális programmagazinja, a Port. A közel 30 éves múlttal büszkélkedő site ettől a héttől még inkább felhasználóbarát formában köszönti olvasóit. A megújítás során figyelembe vették a kultúra iránt érdeklődők igényeit.