Hannoverben megnyitott a CeBIT 2007
A Sony a sokat vitatott európai PS3-at is bemutatja éppen időben a március 23-ra tervezett európai piacra dobás előtt, ebben a termékben a hírek szerint nem található meg a PS2 chipje, így visszafelé kompatibilitása nem teljes, a rajta futó régebbi játékok vezérlését sem hardveres szinten, hanem szoftveres emulációval oldja meg, ellentétben a japán és amerikai modellekkel. Szintén a mobilitás témaköréhez tartozik a lassan tömegesen alkalmazásra kerülő rádiófrekvenciás RFID nyomkövető chipek fejlődése, és a használatuk során felmerülő számos etikai kérdés. A kérdés sajátos európai helyi értékkel is rendelkezik, mivel az Európai Bizottság IT-vel fogalakozó tagja, Viviane Reding várhatóan itt jelenti majd be az EU ajánlásait az RFID használatáról. Az EU állásfoglalás szükségessége éppen a tavalyi Cebit idején fogalmazódott meg, így majd egyéves vita eredményét teszik majd közzé, megnyugtatva, vagy éppen még feszültebbé téve az átlagosnál öntudatosabb európai felhasználókat.
Nem lesz jelen a Nokia, a Philips, a Canon, és még néhány nagyobb cég, ám ezek a vállalatok bármennyire is fontos iparági szereplők, idén nem tőlük várják az igazán átütően érdekes, útmutató újdonságokat. Az azonban már most biztos, hogy a 2008-as CeBIT elődjeitől eltérő formában, kevesebb napon kerül majd megrendezésre, és a tervek szerint leginkább a kis- és középvállalkozások technológiájára koncentrál majd. Addig is azonban itt az idei CeBIT ezerhez közelítő kiállítói listával és vélhetően rengeteg olyan meglepetéssel, melyek évekre megszabhatják egy-egy iparági szektor jövőjét.
Kapcsolódó cikkek
- CeBIT 2011 - Számítógépes program segít a tökéletes smink elkészítésében
- CeBIT 2011 - Elérhető közleségben az adatbiztonság
- CeBIT 2011 - Zajtalan processzorhűtés Dél-Koreából
- Az idén több látogatót és kiállítót vonzott a hannoveri CeBIT
- Az Apple fejlesztései motiválják a kínai hamisítványokat
- CeBIT 2011 - Távmunka és a szoftveres háttér az informatikai fejlesztések középpontjában
- Európai díjat nyert az iziSHOP eTicket elektronikus közlekedési jegyrendszer
- Magyar valóságjáték a CeBit platinadíjasai között
- CeBIT: Angela Merkel és Recep Tayyip Erdogan megnyitották a világ legnagyobb szakkiállítását
- A nagy nevek is visszatérnek a hannoveri CeBIT-re
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.