Fiókcéget alapít Magyarországon a IT-biztonsággal foglalkozó phion
A több mint 400 közepes és nagyvállalati ügyféllel rendelkező phion kezdetben a Magyarországon már jelen lévő Kapsch BusinessComon keresztül lép az itteni piacra, s azt reméli, hogy rövid időn belül ügyfele lesz néhány, később referenciaként is bemutatható nagyvállalat.
A legutóbbi gazdasági évben a phion 4,5 millió euró bevételre tett szert saját fejlesztésű biztonsági és kommunikációs szoftvereinek jogdíjaiból.
A phiont hét évvel ezelőtt Innsbruckban alapították, s elsősorban közepes és nagyvállatoknak, bankoknak, egészségügyi, oktatási és közigazgatási, valamint katonai intézményeknek, illetve a gazdasági szektornak nyújt internet alapú kommunikációs és biztonsági szolgáltatásokat.
Kérdésekre válaszolva az igazgató elmondta: tapasztalataik szerint egy új piacon nehéz pozíciókat szerezni, ezért ehhez az itt már működő Kapsch segítségét veszik igénybe. A világ több országában is jelen lévő phion nem közvetlenül, hanem partnereken keresztül adja el termékeit és szolgáltatásait, de ügyfeleinek saját tanácsadóin keresztül is nyújt támogatást.
Az IDC előzetes adatai szerint 2006-ban a magyar biztonsági piac forgalma a licenc és karbantartási árbevételt nézve 33 millió dollárt ért el, ami 20 százalékkal haladja meg a 2005. évit. Marosvári Gábor úgy vélte, a a növekedés dinamikája megmarad, s az idén a biztonsági piac 38-39 dollárra bővül.
A teljes magyar IT-piac 2006-ban 2,5 milliárd dollár volt.
Kapcsolódó cikkek
- Ingyenesen elérhető a Norton Identity Safe béta verziója
- McAfee Mobile Security 2.0: erős biztonság az okos-telefonok és táblagépek számára
- Az amerikai rendőrök felhatalmazás nélkül kutathatnak a mobiltelefonokban
- A mobiltelefonok biztonságáért
- Megalakult az Európai Néppárt Kiberbiztonsági Tanácsadó Testülete
- A Stratfor az adatvédelem megsértésének minősítette a WikiLeaks-kiszivárogtatást
- Új mobilbiztonsági megoldásokkal jelentkezett a McAfee
- Videokonferenciák: páholyból figyelnek a hackerek - Könnyedén felnyithatóak a zárt rendszerek (2. rész)
- Videokonferenciák: páholyból figyelnek a hackerek - Könnyedén felnyithatóak a zárt rendszerek (1. rész)
- A nyereményjátékoknál szívesen adjuk ki magunkat
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.
Gyorsítósávban az AutoWallis
Sikeresen lezárta eddigi történetének legnagyobb felvásárlását az AutoWallis Csoport, ezzel tovább erősítve cseh autókiskereskedelmi pozícióját és meghatározó régiós szerepét. A magyar tőzsde autós vállalata egy lépésben szerezte meg a cseh piacon működő, tavaly közel 50 milliárd forintnak megfelelő árbevételt elérő MILAN KRÁL GROUP 100 százalékát, melynek köszönhetően újabb márkákat (Mercedes-Benz, Ford) és új tevékenységet (Mercedes-Benz Truck nagyhaszongépjárművek értékesítése, szervizelése) is bevont portfóliójába.
Szigorodik az ellenőrzés a webáruházak felett
A fogyasztóvédelmi hatóság már 2024-ben is kiemelten vizsgálta a webáruházakat és a nemzetgazdasági miniszter legutóbbi bejelentése alapján ezek a vizsgálatok csak szaporodni fognak a jövő évtől. Ráadásul, 2025-től egy fogyasztóvédelmi csúcshatóság is létrejön, amelynek kiemelt célja lesz a fogyasztók védelmének biztosítása az online térben. Webáruház üzemeltetőjeként nem árt ezért felkészülni arra, hogy mik is azok a főbb gyakorlatok és hiányosságok, amikre ugrik a hatóság. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője segítségével ismertetjük a részleteket.