A Novell bemutatta legújabb nyílt vállalati megoldásait a BrainShare 2007 konferencián
Ron Hovsepian, a Novell elnök-vezérigazgatójának megnyitója után Craig Mundie, a Microsoft vezető kutatója és stratégája és Jeffrey Jaffe, a Novell műszaki igazgatója közös előadásukban azokat az ügyfeleknél jelentkező előnyöket mutatták be, amelyek a Novell és a Microsoft Linux-Windows együttműködés terén végzett közös munkájából származnak. A BrainShare konferencián több mint 280 különféle szekciót tartottak, amelyek a nyílt forráskód üzleti előnyeitől a felügyelet és a biztonság összetett műszaki kihívásainak kezeléséig terjedő témákat tárgyaltak.
A konferencián a Novell a teljes vállalatot átfogó Linux- és felügyeleti megoldásaival kapcsolatban mutatott be újdonságokat, bejelentette többek között Linux-disztribúciójának frissítéseit - például egy vékony kliensterméket -, egy új Linux felügyeleti megoldást és a Novell Open Enterprise Server 2 nyílt bétaverzióját. Ismertette továbbá vezető biztonsági és személyazonosság-kezelési megoldásainak frissítéseit, és az új
csoportmunka-eszközöket. A Novell mellett mintegy 60 műszaki és üzleti partner vett részt az eseményen, amelyen lehetőség nyílt a Novell-technológiákhoz kapcsolódó legújabb megoldások megismerésére is.
"A tavalyi BrainShare konferencián nyílt vállalati platformunk, a SUSE Linux Enterprise 10 előzetesét mutattuk be, ami azóta széles körben elfogadott vállalati technológiává vált" - nyilatkozta a Novell elnök-vezérigazgatója, Ron Hovsepian. "Idén új Linux- és felügyeleti megoldások egész skáláját mutatjuk be, amelyek segítségével ügyfeleink kihasználhatják a nagyvállalati teljesítményű nyílt forráskód előnyeit, és amelyek biztosítják számukra a vegyes környezetek felügyeletére szolgáló eszközöket. Ezek a megoldások csökkentik a költségeket és a kockázatot, leegyszerűsítik a bonyolult rendszereket, így az ügyfeleknek több idejük marad arra, hogy az innovációra és a növekedésre koncentrálhassanak" - tette hozzá Ron Hovsepian.
Kapcsolódó cikkek
- SAP-Novell: Közös Linux-támogatás
- Novell-SAP LinuxLab közös fejlesztés
- Intelligens, automatizált nagyvállalati Linux-felügyelet
- Új SUSE Linux Enterprise Thin Client megoldás
- Novell Open Workgroup Suite: további előnyöket kínál az ügyfeleknek
- A HSBC bank is kihasználja a Novell-Microsoft megállapodás előnyeit
- Virtualizáció SUSE Linuxon SAP alkalmazásokhoz
- Az oktatásban is előretör a Linux
- Microsoft-Novell: újabb részletek a műszaki megállapodásról
- Továbbfejlesztett Windows-virtualizáció Linuxon
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.