Kétszer annyi adatot hordoz az új vonalkód
Az így létrejövő alakzatok és a színek kombinációjából előálló sorokba rejtett információt egy szoftver segítségével lehet dekódolni. Minden négyzetcentiméteren több ezer karakternyi adat fér el, összesen pedig dupla annyi, mint a hagyományos, úgynevezett UPC-rendszerű vonalkódon.
A HCCB Gavin Jancke, a Microsoft kutatási igazgatójának munkája. A BBC brit közszolgálati műsorszóró társaság honlapján megjelent cikk szerint Jancke elmondta: nem az a cél, hogy nyugdíjba küldjék a régi típusú vonalkód-rendszert. "Továbbra is megmarad az UPC. A mi fejlesztésünk kiegészítő, +partner-vonalkód+, amely speciális piaci igényeket elégít ki, arra alkalmas, hogy kis helyen sok adatot tároljon" - közölte.
Az új rendszert az ISAN, az audiovizuális termékek azonosításáról gondoskodó szervezet használja először. Idén már meg is jelennek az színes vonalkóddal ellátott első DVD-kiadványok, és a Microsoft Xbox 360 nevű videojátékának csomagolásán is hamarosan HCCB díszeleg.
Kapcsolódó cikkek
- Szeptember 17-én dől el a Microsoft-EU per
- A Microsoft a régió legjobb munkahelye
- Csak jövőre jön Európába a Zune
- Bizonytalan európai Zune-premier
- Átértelmezi az asztali PC fogalmát a Microsoft
- Egymillió eladott Zune
- Big Brother szoftvert barkácsol a Microsoft
- A Microsoft készen áll a reklámpiaci szerepre
- A Microsoft és Vietnam szoftverkalózkodás elleni egyezményt írt alá
- Több előzetes részlet a Microsoft-frissítésekről
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.