Beszerzés - nyíltan
Open source e-procurement megoldást vezet piacra idehaza az Electool. A 2004-ben alakult, outsourcingolt beszerzések lebonyolítására és elektronikus beszerzési rendszerek üzemeltetésére szakosodott vállalkozás az amerikai Coupa termékével kívánja a hazai vállalkozások figyelmét az elektronikus beszerzéssel elérhető előnyökre irányítani.
Az Oracle-ből kivált fejlesztők kezdeményezésével létrejött Coupa által fejlesztett, ingyenesen letölthető és enterprise változatban is forgalmazott ProcurementTool az igényléstől a jóváhagyáson át a számla befogadásáig automatizálja a beszerzési folyamatot.
Mai sajtótájékoztatójukon az Electool ügyvezetője, Szabó Ákos az e-beszerzés iránti növekvő nemzetközi szintű érdeklődéssel indokolta lépésüket. Az open source alapokon való fejlesztés – tette hozzá -, a jelen egyik meghatározó informatikai útjaként, a vállalatirányítási alkalmazásokat és ezen belül az e-beszerzési megoldásokat is elérte.
A bármely ERP rendszerhez egyszerűen illeszthető, azokkal integráltan együttműködni képes, a felhasználói által interneten keresztül elérhető rendszer, a hazai forgalmazó szerint jó néhány többletet nyújt a bevezetése mellett voksoló vállalkozásoknak, intézményeknek, az akár azok moduljaiként, akár önálló termékként piacon lévő hasonló funkciójú programoknál.
Az említett többlet funkciók egyike az ismétlődő vásárlások e-mailből intézhető volta – ismerve az e-mail iránti magas fokú affinitást, illetve a rendszerek használatától való hazai idegenkedést, ez kedvező fogadtatásra számíthat -, illetve az egyedi beszerzéseket is lehetővé ú.n. eFormok, amelyekkel a rendszer a nem kommersz, esetenként megszemélyesítést kívánó termékek, pl. névjegykártyák vásárlására is, plusz egyedi fejlesztések nélkül, alkalmassá tehető.
A Coupa fejlesztői által útnak indított, de ma már a nyílt forráskódú közösségek, az ügyfelek stb. által továbbfejlesztett rendszerbe ellenőrzötten épülhetnek be az újabb fejlesztések, a nagyvállalatoknak kínált enterprise rendszert, a csak erre a termékkörre koncentráló Coupa, zárt foráskódú megoldásként kínálja.
A nyílt forráskódú változat többszintű jóváhagyás, drug & drop kosárba helyezés, automatikus, PDF vagy cXML formátumban vagy e-mailben történő rendelés funkciókon túl például szállító- és termékminősítési lehetőséget, választást könnyítő szállítói katalógusokat, tartalomcímkézést, de az ERP integráció is tartalmaz, s a fejlesztői közösségeknek köszönhetően a funkcionalitás gyorsan bővül. A ProcurementTool enterprise verzió többek között eSzámla, részteljesítés kezelés, klikk nélküli igénylés, költségkeret-alapú beszerzés és végfelhasználói és központi érkeztetés funkcionalitással is bír.
Az elsősorban kkv-knak szánt nyílt forráskódú változat az Electool honlapjáról is letölthető, de az entergprise változattal együtt, ASP szolgáltatásként is igénybe vehető. A nemzetközi szinten ötezer körüli eddigi letöltők között a versenyszféra kiemelt szereplői - pénzintézetek, gyógyszergyárak, telekommunikációs és más nagyvállalatok – mellett, felsőfokú oktatási intézmények és közigazgatási szervek is találhatók.
A nyílt verzióhoz idehaza az Electool nyújt – többek között többlépcsős helpdesket, verziófrissítést, kézikönyv és szabályzatok elkészítését, integrációt és testreszabást magában foglaló – támogatást.
Kapcsolódó cikkek
- A kis- és középvállalatok versenyképességéért - workshop és kiállítás
- Az EBay-en árulják a Rednex svéd rockbandát
- Microsoft Gold Certified Partner lett a rEVOLUTION
- Üzleti eredmények kkv-knál - HP technológiákkal
- Hol kezdődik az online vásárlás?
- A COBIT legújabb verziója csökkenti az informatikai kockázatokat
- Módosítanák az e-kereskedelemmel kapcsolatos törvényeket
- Törvénymódosítás az e-kereskedelemről és a spamről
- SAP-Cisco csoportmunka megoldások
- Termelésirányítás Pályázati forrásból
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.