Iparági szabvánnyá vált a digitális aláírás 1.0

Kiss Ádám Zoltán, 2007. június 8. 14:44

Az internetes szabványok fölött döntő OASIS iparági csoportosulás a legmagasabb szinten ratifikálta a digitális aláírások rendszerét Digital Signature Services Version 1.0 néven, megnyitva ezzel az utat a megoldás eddiginél szélesebb körű alkalmazása előtt.

Az Organization for the Advancement of Structured Information Standards (OASIS) szövetség megfelelőnek látta a digitális aláírást a biztonságos internetes azonosításra, és egyéb további kiterjedt felhasználási területekre. Egy ilyen megoldás szükséges például ahhoz, hogy a szerverek megbízhatóan felismerjék egymást, valamint a spam elleni küzdelemben is elengedhetetlen használatuk. A digitális aláírásokat már az OASIS alacsonyabb fokú ratifikálásával is használták, de a teljes elfogadottság hiánya eddig korlátozta terjedését. Az OASIS mivel szakértők mellett, nagyvállalati csoportok képviselőit is meghallgatja döntései előtt, olyan iparági összefogást teremthet meg, mely a digitális aláírások minden eddiginél gyorsabb terjedését vetíti előre. A megbízható internetes azonosítás egyre gyakrabban kerül terítékre, az átlagos felhasználó leggyakrabban a kéretlen levelekkel, vagy banki szolgáltatásokkal kapcsolatban találkozhat vele. Az egyre terebélyesedő, és közben egyre magasabb biztonsági igénnyel fellépő interneten általános elvárás egy mindenki által elfogadott, szabvány szintre emelt azonosító rendszer általános használata.

Kulcsszavak: e-signo szabvány

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne

Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.  

2024. december 21. 13:49

Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből

A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.

2024. december 20. 18:11

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az ázsiai autóipar lehagyta digitalizációban Európát

2024. december 21. 10:22

Új platform köti össze a vállalkozókat és partnereiket

2024. december 16. 13:25

CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja

2024. december 9. 16:46

Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód

2024. december 9. 11:32