"Hazavihető hasznos ismeretek"

forrás Prim Online, 2007. szeptember 19. 16:17

Magyarországon immár hetedik alkalommal, 2007. szeptember 27-én rendezik meg az itSMF hazai szervezetének - ingyenes - konferenciáját - IT szakemberek, programozók részére, nemzetközi és hazai nagy cégek támogatásával, bemutatkozásával.

Az Informatikai Szolgáltatás Menedzsment Fórum Magyarország (itSMF) - az informatikai szolgáltatásmenedzsment bevált gyakorlatának (ITIL) nemzetközi felhasználói szervezete, amely a független, 40 országot tömörítő nemzetközi non-profit szervezet magyar tagozata - 2007. szeptember 27-én rendezi meg hetedik konferenciáját a Hallgatói Információs Központban.

A jelenleg 40 országot tömörítő szervezet magyarországi tagozata 2004. április 15-én több mint 30 szervezet részvételével alakult. Az itSMF Magyarország közhasznú egyesületbe az alapszabály és tagdíjrendszer szabályai szerint bárki kérheti felvételét.

A mostani rendezvény ingyenes, és a korábbi konferenciák tapasztalatai alapján igyekszik gyakorlatban hasznosítható ismereteket közzétenni az informatikai rendszerek üzemeltetését, az IT szolgáltatásmenedzsmentet segítő eszközökről és azok bevezetésével kapcsolatban. Az előadók esettanulmányok formájában mutatják be az eszközök által nyújtott szolgáltatásokat, azok használatából nyerhető előnyöket. Ezáltal az itSMF hetedik rendezvénye a „hazavihető hasznos ismeretek” közzétételével segíti a résztvevő hallgatóságot, hogy megítéljék a támogató eszközök alkalmazásának hasznát, segítse az eszközválasztást vagy éppen az eszköz bevezetését. Az előadók az eszközöket elsősorban szakmai és nem marketing nézőpontból mutatják be.

Fő célja az előadás-sorozatnak, hogy az itSMF támogatásával lehetővé tegyék az eszközszállítók számára az üzemeltetést támogató eszközök és megoldásokat ismertetését, melyet a hagyományos itSMF konferenciák nem tesznek lehetővé a reklámtilalom miatt. Ugyanakkor ezen eszközök szakmai bemutatására a konferencia korábbi visszajelzései alapján jelentős érdeklődés mutatkozik. Olyan eszközök is bemutatásra kerülnek, amelyek még nem rendelkeznek nagyszámú hazai referenciával, és várhatóan nálunk is segíteni fogják az informatikusok munkáját. Az előadások során a hallgatóság sok helyen alkalmazható eszközszolgáltatásokkal ismerkedhet meg, az e-mail archiválástól az üzleti szolgáltatások menedzsmentjéig.

Az ingyenes, az előadók által szponzorált rendezvényen olyan ismert cégek előadásait hallhatják a résztvevők, mint az EMC, a HP, az IBM, az Icon, a Sun, amelyek üzleti megoldásaikat fogják bemutatni, támogatva az itSMF közhasznú ismeretterjesztő és alkalmazási tapasztalatokat megosztó tevékenységét. Az esemény fő szponzora az amerikai központú Avnet Technology Solutions, melynek magyar szakemberei kiváló szakmai kapcsolatban vannak az itSMF hazai képviselőivel, és ezzel a rendezvénnyel is támogatják a szervezet ismeretterjesztő tevékenységét.

A hetedik itSMF konferencia ingyenes, és minden érdeklődő szakembert szívesen látnak a szervezők a Hallgató Információs Központban, a jelentkezők interneten regisztrálhatják magukat.

Kulcsszavak: konferencia Avnet

Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket

Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében. 

2024. november 2. 15:26

Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon

Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során. 

2024. november 2. 11:54

Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára

Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.

2024. november 2. 10:12

Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?

A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?

2024. november 1. 12:09

Az LG ismét a TOP 100 márka között

Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.

2024. október 30. 20:19

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06

Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja

2024. október 22. 15:25

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59