Összeolvad a Sun szerver- és tárolóüzletága
A lépést Schwartz azzal indokolta, hogy a rendszergazdák és adatkezelő szakemberek ma már egyre inkább a szerverek – adattároló eszközök – hálózati eszközök hármasában gondolkodnak, és ez még inkább így lesz a virtualizációs technológiák elterjedésével. Márpedig Schwartz szerint a gyártóknak igazodniuk kell ezekhez a folyamatokhoz, ahogyan azt maga a Sun is többször sikeresen megtette, például az x64-es és a SPARC szervercsapatok integrálásával. Schwartz az összevonástól azt várja, hogy az eddigieknél is innovatívabb integrált rendszereket tudnak majd a felhasználók rendelkezésére bocsátani, a jelenleginél gyorsabb fejlesztési ciklussal. A Sun-vezér külön kiemelte a mágnesszalagos adattárolás illetve archiválás változatlan, sőt egyre növekvő jelentőségét. A technológia relatív magas kora ellenére ugyanis számos előnnyel bír, mivel a szalagos rendszerek a tartósság mellett még mindig a legenergiatakarékosabb és így leginkább költséghatékony megoldásnak számítanak, hiszen az íráson és az olvasáson kívül maga a szorosan vett adattárolás nem igényel áramot. Ugyanakkor, részben a törvényi előírások szigorodása miatt, egyre többféle területen van igény a tartós adattárolásra, a biztonsági kamerák felvételeitől az egészségügyi és biztosítási adatokon át a pénzügyi információkig.
Az összevonás után a Sun Systems vezetője a szerver-üzletág eddigi feje, John Fowler lesz. Első körben a fejlesztési területeket integrálják, míg az értékesítés, átmenetileg legalábbis, elkülönült marad. A Sun adattárolási részlegének jelentősége akkor nőtt meg igazán, amikor 4,1 milliárd dollárért megvásárolták a StorageTek-et, egyúttal nagymértékben kibővítve ügyfélkörüket is. A vállalat részéről egyébként tagadták, hogy az összevonás elbocsátásokkal jár majd, ugyanakkor az átfedések és a racionális érdek nyilvánvalóan szükségessé tesz majd bizonyos fokú leépítést. A Sun intézkedésében egyébként nincsen semmi meglepő, tekintve, hogy az IBM és a HP például korábban már szintén végrehajtotta ezt az összevonást.
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.