The Open Group konferencia a biztonságos rendszerekről
A TOG a konferenciával párhuzamos programokra is hívott előadókat. Ezeken a programokon a fő témák a következők lesznek: biztonságos rendszerek együtt a vállalati rendszerekkel, TOGAF, SOA és tanúsítás. A párhuzamos programok előadói között van: Michael Beach, a Boeing vezető biztonsági tervezője; Oliver Mark, az Intel világméretű EA közösségének a vezetője; Frank Kroon, a Hewlett Packard vezető megoldások tervezője; és Jason Uppal, akanadai QRS cég vezető tervezője. Továbbá az előadók sorát növelik a vállalati rendszerek szakértői és vezetői, akik olyan világméretű vállalatoktól jöttek, mint Accenture, CGI Group, Capgemini, Cisco Advisory Services, Getronics, Infosys Technologies, Oracle és Wipro Technologies.
A TOG budapesti konferenciája a vállalati rendszerekkel foglalkozók által és vállalati rendszerekkel foglalkozóknak szervezett, globálisan ismert esemény magyarországi állomása, mely a szakmára erős befolyással bíró témák széles skáláját öleli fel. A budapesti esemény a biztonsági rendszerek számos különböző területére összpontosít, vizsgálni fogja a biztonságos és védett vállalati rendszerek kialakítási lehetőségeit.
A The Open Group technológia semleges konzorcium, amely a határok nélküli információ-áramlás (Boundaryless Information Flow) kialakításán munkálkodik. A határok nélküli információáramlás nyílt szabványokra és globális együttműködésre alapozva, lehetővé teszi az integrált információkhoz való hozzáférést a vállalatokon belül és azok között. A szervezet együttműködik a vásárlókkal, az eladókkal, konzorciális és egyéb egységekkel. Szerepe, hogy észlelje, megértse és irányítsa a jelenlegi és felmerülő követelményeket, meghatározzon eljárásmódokat és megossza a legjobb gyakorlati alkalmazásokat; hogy elősegítse az együttműködést, a fejlesztési konszenzust és kifejlesszen, integráljon specifikációkat és nyílt forrású technológiákat; hogy minden részletre kiterjedően felállított szolgáltatásokat ajánljon a konzorciumok működési hatékonyságának növelése céljából; és hogy működtesse az ipar elsőrangú tanúsító szolgáltatását.
További információ: http://www.opengroup.org.
Kapcsolódó cikkek
- Brown: a vállalati tervező a kkv-ban is kulcsfigura
- Tanúsított vállalati tervezők mint könyvelők és ügyvédek - Interjú Allen Brownnal
- Vállalati tervezők: a következő információs forradalom vezetői
- Vállalati Rendszerekkel foglalkozó Szakemberek Konferenciája a Biztonságos Rendszerek kialakításáról
- Informatikai Biztonság Napja 2007
- Kritikus adatok védelme veszélyeztetett környezetben
- The Open Group konferencia a biztonságos rendszerek kialakításáról
- Hacktivity: fókuszban a terrorizmus, a fájlcsere és az internetes adatvédelem
- PURE biztonsági szemlélet Check Point rendezvény fókuszában
- Informatikai Biztonság Napja
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.