Magyar Telekom: 10 éve a tőzsdei parketten
Christopher Mattheisen elnök-vezérigazgató az évforduló kapcsán elmondta: „A tíz évvel ezelőtti tőzsdei bevezetéssel nagy lépést tettünk azon célunk felé, hogy a közép- és a délkelet-európai térség távközlési iparágának vezető társaságává váljunk, és egyre magasabb színvonalú szolgáltatást nyújthassunk ügyfeleink részére. Folyamatos elkötelezettséget érzünk a Magyar Telekom magas szintű teljesítményének fenntartásáért. Ezért a közelmúltban fontos döntéseket hoztunk az új irányítási struktúrával kapcsolatban, a költség- és létszámhatékonyság javítása érdekében. Így hosszú távon is biztosíthatjuk versenyképességünket, amely ügyfeleink, alkalmazottaink és részvényeseink érdekeit egyaránt szolgálja.”
A Magyar Telekom nyilvános részvényértékesítésének elindítása kiemelkedő mérföldköve volt a hazai privatizációs folyamatnak és a tőkepiac fejlődésének. Az összetett – hazai és nemzetközi intézményi és magánbefektetőkre is kiterjedő – részvényértékesítés mind hazánkban, mind pedig a közép- és kelet-európai térségben úttörő és példaértékű tranzakció volt, amelyre a Magyar Telekom elsőként vállalkozott a régió távközlési cégek közül. Méretét tekintve a Magyar Telekom-részvények nyilvános forgalomba hozatala nemcsak Magyarországon, de az egész régióban az addigi legnagyobb tőkepiaci tranzakció volt.
A Magyar Telekom az első kereskedési naptól kezdve a hazai és nemzetközi tőkepiac jelentős szereplőjévé vált, és 10 éve folyamatosan a befektetők és az elemzők figyelmének középpontjában áll. A Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) a legnagyobb forgalmú és legnagyobb piaci kapitalizációjú vezető részvények (a négy „blue chip”) egyike lett, és röviddel a bevezetés után bekerült a tőzsdeindex alapját képező BUX-kosárba, ahol azóta is meghatározó súllyal rendelkezik. A Magyar Telekom-részvényeket (amelyeket 2005 májusáig Matáv néven forgalmaztak) 2004 szeptemberében teljes körűen dematerializálták.
A közép-európai cégek közül a Magyar Telekom részvényeit vezették be elsőként a világ vezető tőzsdéjére, a New York-i Értéktőzsdére (NYSE), ahol társaságunkat mindmáig egyedüli magyar vállalatként jegyzik. A Magyar Telekom részvényeket a SEAQ International is forgalmazza Londonban.
Kapcsolódó cikkek
- Magyar Telekom: a karcsúsítás 2008 végéig folytatódik
- A Magyar Telekom továbbjutott a Telekom Slovenije privatizációs pályázatán
- Sok érdeklődő a Telekom Slovenijére, a Deutsche Telekom a Magyar Telekom révén is pályázik
- Ismét a Magyar Telekom a legjobb a hazai cégek elszámoltathatósági rangsorában
- Concorde: a vártnál borúlátóbb a Magyar Telekom
- Az MTelekom regisztrált a Telekom Slovenije privatizációs tenderén
- Egyesült a T-Online hozzáférési üzletága és az Emitel a Magyar Telekommal
- A Magyar Telekom megállapodott az érdekképviseletekkel a létszámleépítésről
- A Magyar Telekom a Telekom Slovenije privatizációs pályázói között?
- Átalakítja szervezeti struktúráját a Magyar Telekom
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.