Bővül az LLP termékpalettája: Infor EAM vállalati eszközmenedzsment
Az üzleti informatikai megoldásokat szolgáltató cég bemutatta termékportfoliójának legújabb tagját, az Infor EAM vállalati eszközmenedzsment rendszert. Az LLP Csoport azért választotta nemzetközi megoldásainak sorába ezt a megoldást, mert a termék változatos funkcionalitásával jól illeszkedik az LLP vállaltirányítási rendszerei mellé.
A gyártóipar, a közműszolgáltatók és az üzemeltetést végző cégek és minden nagy értékű gépállománnyal, járműflottával rendelkező vállalat számára elengedhetetlen, hogy eszközeik a lehető legjobb hatékonysággal, legkevesebb leállással üzemeljenek. Az Infor EAM biztosítja a berendezések teljes élettartamra vonatkozó karbantartás-menedzsmentjét, alkatrészellátását a saját karbantartás divízióval rendelkező, vagy kifejezetten csak erre a területre koncentráló vállalatok számára.
„Napjainkban Magyarországon is egyre nagyobb teret nyer az a meggyőződés, hogy a vállalati eszközmenedzsment nem csupán a - karbantartások reaktív kezelésére hivatott - CMMS rendszer „nyakkendős” megnevezése” – mondta Szendi Gábor, az LLP értékesítési tanácsadója. „Az eszközmenedzsment lényege, hogy lehetővé teszi a stratégiai tervezés integrálását a karbantartási, beruházási döntésekbe. A mai magyar gazdasági helyzetben a legtöbb vállalkozásról el lehet mondani, hogy költségérzékeny. Mi megadjuk a lehetőségét, hogy a lehető legalacsonyabb költségek mellett legyen elérhető a lehető leghosszabb berendezési életciklus.”
Az Infor EAM az alkatrészellátást is optimalizálja, amennyiben a karbantartási feladatokhoz igazítja azt. Nyilvántartja a berendezésekhez tartozó alkatrészek rendelkezésre állását, amit a termelésvezetők automatikusan le is foglalhatnak a rendszerben. Segít minimalizálni a leltárkészletet, miközben hatékonyan és megbízhatóan kezeli az alkatrészellátást és utánpótlásokat. A berendezésekhez és az alkatrészekhez tartozó költségnyilvántartással számos pénzügyi és teljesítménymutató számíthatóvá válik, ezzel átláthatóvá téve a gépekhez vagy projektekhez tartozó költségeket.
Az Infor EAM ügyfelek tapasztalatai szerint a rendszer használatával átlagosan 20%-kal javítható a termelékenység és 10%-kal növelhető az eszközök kihasználtsága. Magyarországon a Stadler Rail, a BFM Ingatlanüzemeltető, a Jabil Circuit, a AES-Tisza Erőmű és a Linamar Hungary használja a rendszer valamelyik verzióját.
Kapcsolódó cikkek
- Nyugatra terjeszkedik az LLP
- LLP integrált informatikai megoldás utazási irodák számára
- LLP: Erősödés és növekedés
- Novell-megoldások segítik a luxuslakások építését
- Tovább csökken a papírmunka
- Magyarországon bővül az üzleti folyamatszervezés piaca
- IFS Applications Oroszország vezető MRO központjánál
- Már itthon is elérhető az IFS Applications 7.5
- Integrált megoldás a gépjárműgyártóknak
- Újabb ügyfél választotta a Novell ZENworks Asset Management megoldását
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.