Freesoft: 1,4 milliárd forint értékű támogatási szerződés
A Freesoft 100 százalékos leányvállalata, a Humansoft Kft. bruttó 1,4 milliárd forint értékű, 5 évre terjedő támogatási szolgáltatás nyújtását kezdte meg dél-dunántúli egészségügyi intézményekben - tájékoztatott a Freesoft a Budapesti Értéktőzsde honlapján kedden.
A Humansoft Kft. a dél-dunántúli régióban 9 egészségügyi intézményt felölelő, 1 milliárd forintot meghaladó összértékű informatikai projektet valósított meg a Humán Erőforrás Fejlesztés Operatív Program keretében. A projekt zárásával megkezdte az 5 évre szóló támogatási szolgáltatás nyújtását, amelynek összértéke bruttó 1,4 milliárd forint.
A szolgáltatás során több mint 30 alkalmazáshoz biztosít szoftver- és jogszabálykövetést, valamint help-desk és üzemeltetési szolgáltatásokat, melyek kiterjednek a 4500 felhasználóból, 36 helyszínből és közel 100 darab szerverből álló teljes rendszerre.
A tőzsde B kategóriájában jegyzett Freesoft tavaly októberben vásárolta meg a Humansoft Kft. 32,25 millió forint névértékű 100 százalékos tulajdoni részesedést jelentő üzletrészét.
A Humansoft Kft. árbevétele 2006-ban valamivel több mint 8 milliárd forintot tett ki, 2007-re pedig 7,5-8 milliárd forint szerepelt a menedzsment terveiben.
A Freesoft a tőzsdei gyorsjelentése szerint 2007 első felében 357 millió forint veszteséget könyvelt el, szemben az előző év hasonló időszakában elszámolt 183 millió forint veszteséggel. A cég árbevétele 39 százalékkal 990 millió forintra csökkent részben a belföldi állami megrendelések elmaradása miatt. Az árbevétel 33,5 százalékát adták a leányvállalatok, amelyek 85 millió forint üzemi veszteséggel zárták a félévet.
Kapcsolódó cikkek
- "Hatból kettő", avagy új divíziók a T-Systemsben
- Többmilliós humanitárius projektek a Google-tól
- A Deutsche Telekom lemond a további tömeges létszámcsökkentésről
- Vezető német politikusok bírálják a Nokiát
- Az SAP dinamikusan növelte jelenlétét a kiskereskedelmi iparágban
- Szabadalomsértéssel vádolják Kínában a Microsoftot
- Pártok fölötti összefogás a Nokia ellen Németországban
- Bevételével azonos mértékű veszteséget produkált az AMD
- Új üzletágvezető a Microsoft Magyarországnál
- Új ember az SAP államigazgatási üzletágának élén
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.
Gyorsítósávban az AutoWallis
Sikeresen lezárta eddigi történetének legnagyobb felvásárlását az AutoWallis Csoport, ezzel tovább erősítve cseh autókiskereskedelmi pozícióját és meghatározó régiós szerepét. A magyar tőzsde autós vállalata egy lépésben szerezte meg a cseh piacon működő, tavaly közel 50 milliárd forintnak megfelelő árbevételt elérő MILAN KRÁL GROUP 100 százalékát, melynek köszönhetően újabb márkákat (Mercedes-Benz, Ford) és új tevékenységet (Mercedes-Benz Truck nagyhaszongépjárművek értékesítése, szervizelése) is bevont portfóliójába.
Szigorodik az ellenőrzés a webáruházak felett
A fogyasztóvédelmi hatóság már 2024-ben is kiemelten vizsgálta a webáruházakat és a nemzetgazdasági miniszter legutóbbi bejelentése alapján ezek a vizsgálatok csak szaporodni fognak a jövő évtől. Ráadásul, 2025-től egy fogyasztóvédelmi csúcshatóság is létrejön, amelynek kiemelt célja lesz a fogyasztók védelmének biztosítása az online térben. Webáruház üzemeltetőjeként nem árt ezért felkészülni arra, hogy mik is azok a főbb gyakorlatok és hiányosságok, amikre ugrik a hatóság. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője segítségével ismertetjük a részleteket.