Pályázatot nyert a Mobilitás és Multimédia Klaszter
A Mobilitás és Multimédia Klaszter készítheti el az infokommunikációs iparág kutatás-fejlesztési lehetőségeit befolyásoló középtávú Stratégiai Kutatási Tervet és Megvalósíthatósági Tanulmányt.
Az InnoHost Kutatás-Fejlesztési Alapítvány a Mobilitás és Multimédia Klaszter alapító 30 tagjának nevében sikeresen pályázott a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) által kiírt „Nemzeti Technológiai Platformok támogatása” című programra. Az NKTH támogatásban részesítette a klaszter tagok által alapítandó „Mobilitás és Multimédia Nemzeti Technológiai Platform” kezdeményezést, amelynek keretében a tagok elkészíthetik az infokommunikációs iparág kutatás-fejlesztési lehetőségeit befolyásoló középtávú Stratégiai Kutatási Tervet és Megvalósíthatósági Tanulmányt.
A Mobilitás és Multimédia Nemzeti Technológiai Platform feladata iparági Stratégiai Kutatási Terv, valamint Megvalósíthatósági Tanulmány elkészítése, amelyeken keresztül a Platform stratégiai iránymutatást adhat az állam számára azon perspektivikus kutatás-fejlesztési területekről, amelyek kiugrási lehetőséget jelenthetnek Magyarország számára.
Az előbbiek mellett a Mobilitás és Multimédia Nemzeti Technológiai Platform küldetésének tekinti, hogy proaktívan képviselje Magyarországot az Európai Nemzeti Technológiai Platformok munkájában (pl.: Embedded Computing Systems, Networked and Electronic Media, eMobility). „Az Európai Nemzeti Technológiai Platformok tevékenységében való aktív részvételt különösen fontosnak tartjuk, mert ezek azok az iparági tömörülések, amelyek az Európai Unió K+F+I támogatás-politikáját jelentősen befolyásolják, így szükséges, hogy ebben a folyamatban Magyarország még nagyobb súllyal vegyen részt (pl.: 7. Keretprogram, FP7)” – nyilatkozta Pukler Gábor, a klaszter elnöke, a Magyar Telekom Nyrt. Új Üzleti Területek és Üzletfejlesztési Üzletágának üzletfejlesztési igazgatója.
A Mobilitás és Technológiai Platform a Stratégiai Kutatási Terv elkészítése során elsősorban az alábbi kutatási célterületek középtávú lehetőségeit fogja megvizsgálni:
- A vezetékes és vezeték nélküli hálózatok összekapcsolásának hatékonyságnövelése (pl.: csökkentett energiaigény, növekvő feldolgozási, tárolási és megjelenítési képesség, egymás mellett élő technológiák hatékonyabb és környezettudatosabb felhasználása, környezeti terhelés csökkentése, új vezeték nélküli hálózati technológiák alkalmazása, pl.: pl.: HSOPA – High Speed OFDM Packet Access, vagy super 3G, intelligens szerkezetek kutatása az antennatartó szerkezetek jelentős leterheltsége miatt),
- Intelligens felhasználói interfészek és interakciók (pl.: hangvezérlés és beszédszintézis alkalmazása mobil szolgáltatásokban, Digital Home rendszerek kialakítása, szabványok rendszerbe foglalása, a fogyasztói elektronikai eszközök összekapcsolása pl.: intelligens otthonok kialakítása; távdiagnosztika, e-közigazgatás fejlesztése, helyfüggő szolgáltatások alkalmazása elosztott – p2p – rendszerekben, biztonságos és megbízható mobilkörnyezet megteremtése pl.: épületek, eszközök interakciója a felhasználókkal, megfigyelő rendszerek és szenzorhálózatok stb., mobil azonosítás és biztonság aspektusai),
- Digitális médiarendszerek integrációs lehetőségei (pl.: IPTV+DVB-H+streaming+IMS rendszerek integrációja, 3G-re épülő MBMS – Multimedia Broadcast/Multicast Service, vizsgálata, a digitális átállás kihívásai a médiarendszerekben).
Kapcsolódó cikkek
- Videokonferencia-rendszerrel bővítette szolgáltatásait az informatikai klaszter
- A magyar-szlovák kis- és középvállalkozások együttműködésének támogatása
- Innovációs elismerés az Intellio autópálya-felügyeleti megoldására
- Megújuló energiákra épül az Alcatel-Lucent nyertes pályázata
- Informatikai inkubációs központ a Debreceni Egyetemen
- Nyerjen egyperces videóval 80 napos világkörüli utat és 100 ezer dollárt az LG-től
- A gyengülő oktatás megöli a stratégiai fontosságú elektronikai ipart
- Magyar-amerikai tudományos és technológiai együttműködés
- Nemzetközi hálózatban működő akkreditált laboratórium segíthet a hazai ipar európai k+f integrációjában
- Megnevezték a Magyar Sajtófotó pályázat díjazottait
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.