Ingyenes rendszergazdaképzés: még lehet jelentkezni
Jelentős az érdeklődés a Microsoft májusában újraindított Informatika Tisztán képzéssorozata iránt, már több mint 1500 szakember vett részt a májusi képzéseken. A meghirdetett tíz időpontból már csak az utolsó négyre lehet jelentkezni. A téma ebben a félévben a csoportmunka és a kommunikáció, elsősorban az Exchange Server 2007 és a Windows SharePoint Services 3.0 segítségével. Az előadásokon a Microsoft rendszermérnökei nulláról építenek fel komplett levelezési és csoportmunkarendszereket, betekintést adva a rendszerek mélységeibe is.
Az Informatika Tisztán előadásokon a már piacon lévő technológiákat ismerhetik meg az érdeklődők, így az ott szerzett elméleti és gyakorlati tudás azonnal kamatoztatható. Június folyamán Budapesten kívül még Pécs, Debrecen és Miskolc városában lehet részt venni az ingyenes szakmai képzésen, amire a www.microsoft.hu/IT oldalon lehet jelentkezni. Az Informatika Tisztán weboldalára folyamatosan kerülnek fel az előadások alapját képező tananyag részei is, ami több órányi videóval egészül ki júniusban.
Az eddigi résztvevők visszajelzései szerint nagyon hasznos, hogy a Microsoft megoldások telepítését, beállítását és napi szintű üzemeltetését gyakorlati példákon keresztül, élő demókkal mutatják be az előadók. Egyetlen óra alatt készül el például egy levelezésre, csoportmunkára és távoli elérésre felkészített Exchange Server 2007-es rendszer, miközben ennek a folyamatnak a lépéseit részletes magyarázatokkal egészítik ki.
A SharePoint képességeit bemutató előadás mellett az eddigi résztvevők szerint a leghasznosabbnak a Balássy György által tartott előadás bizonyult, ahol a Windows SharePoint Services 3.0 telepítését és konfigurálását követhetjük végig, szintén egyetlen óra alatt – aminek segítségével már senkinek sem okozhat problémát egy SharePoint rendszer önálló beüzemelése és karbantartása.
Már az előző félévben lezajlott képzésekkel is több mint 5000 rendszergazdát képzett ki a Microsoft, akkor a rendszerfelügyelettel kapcsolatban, és több tízezren töltötték le az online tananyagot, aminek része a Rendszerfelügyelet Rendszergazdáknak tankönyv ingyenes PDF verziója, és közel 10 órányi videó. Az akkori hatalmas érdeklődésre és a résztvevők visszajelzéseire alapozva döntött a cég a második tréningsorozat indítása mellett. Az érdeklődés most is óriási, a Microsoft reményei szerint a képzéseken részt vevők száma a sorozat végére elérheti a 10 000-es nagyságrendet.
Kapcsolódó cikkek
- Microsuli.hu: korszerű és szórakoztató IT-oktatás diákoknak, tanároknak
- Könyvtárat alapít az IT Factory a Microsoft támogatásával
- Számítógépeket kapott két borsodi iskola
- Az oktatásban is támogatja az esélyegyenlőséget az informatika
- A Számítástechnikai Innovációs Központ első éve
- Megnyílt az ország harmadik Innovatív Tanári Kompetenciaközpontja
- Interaktív hálózatbiztonsági képzés indul az IT Factorynál
- Innovációs díjat kapott a NetAcademia IT-biztonsági oktatórendszere
- Ingyenes Silverlight-oktatás - gyakornoki állás diákoknak
- Microsoft "Digitális nappalok és éjszakák" kicsiknek és nagyoknak - még lehet jelentkezni
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.