Magyar Telekom: 50,6 milliárd forintos hitel az EIB-től
A Magyar Telekom a Deutsche Telekom International Finance B.V. közvetítésével hosszú lejáratú hitel megállapodást írt alá az Európai Befektetési Bankkal (EIB): az 50,6 milliárd forint értékű hitelt a magyar távközlési cég egyebek közt mobil szélessávú projektjeinek finanszírozására használja fel.
A BÉT honlapján hétfőn közzétett közlemény szerint hitel a hitel 2015 januárjában jár le és fix kamatozású.
Thilo Kusch, a Magyar Telekom gazdasági vezérigazgató-helyettese a közlemény szerint a hitelfelvétel kapcsán úgy nyilatkozott, hogy olyan megállapodást írtak alá, amelynek feltételei jobbak, mint amit a Magyar Telekom ilyen összeg esetében a magyar piacon el tudott volna érni.
A Magyar Telekom azáltal, hogy fix kamatozású hitelt vesz fel, továbbra is egyensúlyban tartja hitelportfoliója változó és fix kamatozású elemeit, amivel párhuzamosan megnő a hitelportfolió átlagos lejárati ideje - tette hozzá.
A társaság a hitel kamatának mértékéről nem nyilatkozott.
A hitelfelvétel célja a Magyar Telekom magyarországi mobiltávközlési hálózatainak korszerűsítése és további fejlesztése a szélessávú szolgáltatások minőségének és elérhetőségének növelése érdekében, különösen a vidéki régiókban. A társaság a hitelből finanszírozott projektek keretében egyebek közt bővíti harmadik generációs mobilhálózatának lefedettségét és kapacitását.
A korszerű, nagy sebességű mobil szélessávú szolgáltatások hozzáférhetősége a hitelből végrehajtott fejlesztések révén 29 százalékkal emelkedik, ami nagyjából 250 ezer új előfizetőt jelent. A projekteknek köszönhetően 2010-re a teljes lakosság 67 százaléka a lakóhelyén hozzáférhet majd a mobil szélessávú szolgáltatásokhoz, amelyek a növekedés legjelentősebb forrását képviselik az infokommunikációs szektorban. A szolgáltatások elérhetősége várhatóan jelentős mértékben hozzájárul a társaság stratégiai növekedési céljainak eléréséhez is - közölte az EIB.
Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom elnök-vezérigazgatója az esemény kapcsán elmondta: a Magyar Telekom szélessávú kommunikációt épít ügyfelei részére minden piacon, ahol jelen van. A mobil szélessáv fontos része a cég növekedési stratégiájának, s ezért a következő években a 3G/HSDPA hálózat további gyors fejlesztését tervezi.
Bóna Ákos, a Közlekedési, Hírközlési és Energiaügyi Minisztérium szakállamtitkára kifejtette: a hírközlésért felelős tárca azt várja a Magyar Telekom EIB-hitel felhasználásával megvalósuló beruházásaitól, hogy 2009 végéig a mobil szélessávú internetlefedettség az ország területének legalább 90 százalékára kiterjed. Ezzel az e területen élő lakosság 98 százalékának az információs társadalom szolgáltatásaihoz való hozzáférése lehetővé válik. A tárca a szélessávú vezetékes és mobil technológiák közötti piaci verseny részben e fejlesztések hatásaként bekövetkező erősödésétől a szélessávú internet további árcsökkenését reméli - áll a Magyar Telekom közleményben.
Az EIB az Európai Unió pénzügyi szervezete. Létrehozásáról az 1958-as Római Szerződés rendelkezett. A luxembourgi székhelyű pénzintézet feladata, hogy tőkét biztosítson a tagállamok és a régiók integrációját, a kiegyensúlyozott fejlődést és a gazdasági és a társadalmi kohézió erősítését szolgáló fejlesztésekhez. Magyarországi projektekhez az EIB 1990 óta 9 milliárd euró értékben biztosított forrást, és csak az idén már összesen 750 millió euró hitel kihelyezéséről kötött szerződéseket magyarországi partnerekkel.
Kapcsolódó cikkek
- Magyar Telekom - kisebb bevétel és nyereség
- Vestberg: 3,5 milliárd mobilszélessávú felhasználó 2015-re
- Olcsóbb áramot és földgázt is szolgáltat immár a Magyar Telekom
- Négyszázmillió felett az internetezők száma Kínában
- T-Mobile: küszöbön a milliomodik mobil internetező
- Felére csökkentik a 4. generációs mobilhálózatok energiaigényét
- Felfüggesztették a Magyar Telekom tőzsdei kereskedését
- Kínában már 18 millió felett van a 3G-t használók száma
- Átalakítja szervezetét a Magyar Telekom, távozik Winkler
- Smart Office: mobil + vezetékes internetkapcsolat + telefon
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.