Az informatika kormányzati irányítására van szükség
A hírközlés és az informatika egységes kormányzati irányítására van szükség, ez a Miniszterelnöki Hivatal keretein belül valósulhatna meg - erről hétfői ülésén foglalt állást az Országgyűlés e-befogadásügyi eseti bizottsága.
Márfai Péter, a bizottság szocialista elnöke az MTI-nek elmondta: az október elején létrehozott testület támogatja, hogy kormányzati bázison jöjjön létre az informatika egységes irányítása.
A bizottság felkérte a kormányt, vizsgálja meg ezen a téren a kormányzati irányítás kialakításának lehetőségét, véleményük szerint az a Miniszterelnöki Hivatalon belül, egy tárca nélküli minisztérium formájában valósulhatna meg.
Az e-befogadásügyi eseti bizottság célja, hogy 2010-ig felére csökkentse az úgynevezett digitális szakadékot, ami elsősorban az internetet használók és nem használók között jelentkezik ma Magyarországon.
Kapcsolódó cikkek
- Vizsgálat indult a kormányzati portál leállása miatt
- Elrendelte a kormány az NDK megvalósítását
- Ügyfélkapu: pontosítani kell az eljárásrendeket - Összeomlott a munkaügyi informatikai rendszer?
- Nagymamák és nagypapák ismerkednek az internettel Pakson
- Pályázati felhívás - E-közigazgatási Díj
- Uniós pénz kormányzati informatikai rendszerre
- Románia és Magyarország a tartalmi szolgáltatások fejlesztésére összpontosít
- Megvalósítás alatt az e-közigazgatási keretrendszer projekt
- Ősszel a parlament elé kerülhet az elektronikus közszolgáltatásokról szóló törvény
- Régiós térinformatikai rendszert hozott létre a MeH
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.