Lefelé módosította PC-piacra vonatkozó prognózisát az iSuppli
A korábbi felmérések az idei első három negyedév adataira támaszkodva még azt látszottak jelezni, hogy a globális válság ellenére összességében változatlanul erőteljes mértékben nő majd a vállalati és fogyasztói kereslet az ágazatban. Időközben azonban kiderült, hogy Amerikában a lakosság már most erőteljesen visszafogta kiadásait, ami a számítógép-eladásokat is érzékenyen érinti, különösen, mivel a kulcsfontosságú ünnepi bevásárló szezonról van szó. Ennek következtében aztán a gyártók és az üzletláncok is árat csökkentenek, ami azonban kedvezőtlenül hat a nyereségességre és az eladások összértékét is lefelé viszi. Szintén kedvezőtlen tényező, hogy a válság miatt nehéz helyzetbe került vállalatok számára nem az informatikai infrastruktúra modernizálása lesz az elsődlegesen fontos feladat, ezt a költséges lépést a többség inkább jobb időkre igyekszik majd elhalasztani.
Az iSuppli szerint jövőre változatlanul a noteszgép-szegmens lesz a leggyorsabban növekvő terület a PC-ágazatban, azonban Jack Gold, a J. Gold Assocatiates elemző cég részéről ezen a téren sem kecsegtet felhőtlen kilátásokkal. Gold cége egyik felmérésére támaszkodva azt állítja, hogy az üzleti célú okostelefonok forgalma négyszer olyan gyorsan fog növekedni az elkövetkező három évben, mint a laptopoké, a hozzájuk fejlesztett új üzleti alkalmazások esetében pedig kétszeres előnnyel bírnak majd a mobilok. Mindez azt vetíti előre, hogy a technika fejlődésével az okostelefonok előbb-utóbb átveszik majd a vaskosabb notebookok helyét, mint a jövő hordozható számítógépei.
Kapcsolódó cikkek
- Fellendülőben a számítógép-piac - kérdőjelekkel
- Bővült a személyi számítógépek piaca tavaly
- Alkatrészhiány miatt drágulhatnak a számítógépek az idén
- Csak a notebook iránt nőtt kereslet az IT-piacon
- Idén is bővül a személyi számítógépek piaca
- Beindult végre a személyi számítógépek piaca
- Jobban alakul a személyi számítógépek világpiaci értékesítése
- Egyre gyengébben teljesít az Apple és a Dell, az Acer viszont megtáltosodott
- Gartner: 6 százalékkal csökkennek idén az IT-kiadások
- Mégis fellendülőben a PC-piac
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.