Honeywell szoftverek hazai egyetemeken, a folyamat-szimulációban és -irányításban
A Honeywell bejelentette, hogy két vezető magyar felsőoktatási intézményben – a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME) és a veszprémi Pannon Egyetemen (PE) – az amerikai cég szoftverének a felhasználásával a diákok technikai szaktudása fejlődését segítik elő, a folyamat-szimuláció és folyamat-irányítás területén, javítva ezzel is a hallgatók jövőbeni munkaerő piaci esélyeit.
A PE Műszaki Informatikai Karán a Honeywell Blend és Sand nevű alkalmazásait telepítették, amelyek segítségével a diákok el tudják végezni a termelés-programozáshoz és -menedzsmenthez kapcsolódó gyakorlati és kutatási feladatokat. A Blend a kőolajipari termékek optimális összetételének meghatározására alkalmas, a Sand pedig a raktározási és disztribúciós készletek tervezésénél és irányításánál nyújt segítséget. Emellett az üzemműködést szimuláló Honeywell UniSim Design Suite program is a hallgatók rendelkezésére áll. A növekvő üzleti komplexitásból fakadó igények kiszolgálására és a jövedelmezőség elősegítésére a Profit Suite szolgál, amely fejlett folyamatirányítási és -optimalizálási termékeket és szolgáltatásokat tartalmaz. A Honeywell szakértői a szoftverek telepítése mellett emelt szintű tervezéssel és ütemezéssel foglalkozó, gyakorlatorientált előadást is tartottak a hallgatóknak.
A BME hallgatói már élvezhetik az UniSim Design Suite nyújtotta előnyöket, és hamarosan a Profit Suite-ot is alkalmazni fogja az intézmény azon tárgyak oktatásánál, ahol a dinamikai szimuláció és kémiai folyamatellenőrzés témaköreivel foglalkoznak.
Mizsey Péter, BME Kémiai és Környezeti Folyamatmérnöki tanszékének professzora szerint azért a Honeywellt választották, mert iparágának piacvezető, nagy presztízsű képviselője, mindamellett átfogóan ismeri az egész termelő szektort. Hozzátette: az UniSim jelentősen leegyszerűsíti a tananyag átadását; olyan megoldás, amely lehetővé teszi a dinamikus folyamat-szimulációk minden eddiginél egyszerűbb, felhasználóbarát alkalmazását.
Norm Gilsdorf, a Honeywell Process Solutions EMEA alelnöke és igazgatója úgy véli: más térségekhez hasonlóan a közép- és kelet-európai termelő ágazatokban is hiány van képzett munkaerőben. A műszaki oktatást segítő Honeywell programok pedig nagyban segítik a diákok pályaválasztását, és ha már egyszer a folyamatmenedzsment mellett döntöttek, ezek az alkalmazások segítséget nyújtanak az ágazat kihívásaira és gyakorlati kérdéseire való felkészülésben.
További információ: www.honeywell.com/ps
Kapcsolódó cikkek
- X. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny: szlovákoké az előválogató
- Infokommunikációs gazdasági társaság a Műegyetemen
- Közel 280 milliós informatikai infrastruktúra fejlesztési projekt a Műegyetemen
- 10. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny
- BME: tanszékek jubileumi tudományos ülése
- A Morgan Stanley nagyra értékeli a Műegyetemet
- Ingyenes kurzus az Oracle-től köztesszoftver-fejlesztés témában
- A Számítástechnikai Innovációs Központ első éve
- BME IK: tíz éves a műegyetemi sikertörténet
- Új portfólióval vág neki a tanévnek a KPMG-BME Akadémia
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Most is a Debreceni Egyetem a legjobb választás
Megjelent az online általános felsőoktatási felvételi tájékoztató, melyben a Debreceni Egyetem valamennyi jövő szeptemberben induló képzése, köztük hét új mesterszak is megtalálható. A Debreceni Egyetem jövőre is az ország legszélesebb képzési kínálatával várja a felvételi előtt állókat.