BalaBit: az idén 600 millió forint bevétel
A mintegy 70 főt foglalkoztató BalaBit IT Security tíz évvel ezelőtt egyszemélyes társaságként indult, bevétele az idén meghaladja a 600 millió forintot, adózás előtti eredménye pedig 20 millió forint lesz.
A magyar magántulajdonban lévő vállalatnak a világ minden kontinensén vannak ügyfelei, bankok, iparvállalatok, kormányzatok, amelyek a BalaBit ingyenes naplózó szoftverét, a syslog-ng-t használják.
A naplózás az informatikai eszközökön történt automatikusan végbement vagy a felhasználó által generált események regisztrálása későbbi visszakereshetőség céljából. A naplók magukon a számítógépeken keletkeznek, ám ezeket biztonsági és üzemeltetési szempontokból célszerű egy központi helyen gyűjteni. A BalaBit által fejlesztett syslog-ng szoftver ezt a központi gyűjtő infrastruktúrát hozza létre.
A BalaBit becslése szerint a világon működő szerverek 5-10 százalékát naplózzák a magyar vállalat ingyenes szoftverével, ami egyben piacot is jelent a cég kereskedelmi szolgáltatásai számára, mivel a nyílt forráskódú program használóinak is, illetve az ingyenes verziónál jobb fizetős megoldás is jó eséllyel talál gazdára a szabad verzió elégedett felhasználói között.
A BalaBit tavaly 438 millió forint bevételre és 15 millió forint nyereségre tett szert, míg 2006-ban a bevétele 295 millió forint, nyeresége pedig 11,2 millió forint volt.
Kapcsolódó cikkek
- Az SAP 6 milliárd dolláros felvásárlásra készül
- Az IBM 2015-re megduplázza részvényarányos eredményét
- A Deutsche Telekom már profitra váltott
- Magyar Telekom - kisebb bevétel és nyereség
- Lendületben a tárolóspecialista MHM Computer
- Ismét perbe hívja a Nokia az Apple-t
- Olcsóbb áramot és földgázt is szolgáltat immár a Magyar Telekom
- Újabb pénzügyi rekord a Check Pointnál
- T-Mobile: küszöbön a milliomodik mobil internetező
- A Google negyedik éve a világ legértékesebb márkája
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.