Megújult a Microsoft TechNet portál
Megújult a Microsoft szoftvereket és rendszereket használó informatikai szakemberek weboldala, a Microsoft TechNet portál.
A website a legjobb kiindulási alap a Microsoft szoftverekkel mélyebb szinten ismerkedő és az ilyen rendszereket üzemeltető rendszergazdák számára. Az aktuális hírek, fontos információk mellett rengeteg részletes és ingyenes tananyag, termékinformációk és szakmai közösség várja a felhasználókat, akik egyúttal kapcsolatba léphetnek a Microsoft szakembereivel, és egymással is megismerkedhetnek.
Az új TechNet portál tematikus, témaközpont-alapú struktúrájában a fókusztémák (pl. Windows kliensek, Windows szerverek, Office rendszer stb.) mellett olyan általánosabb, átfogó témakörök is helyet kaptak, mint a biztonság vagy a rendszerfelügyelet. A weboldal kiemelt figyelmet szentel a komplexebb technológiáknak, például a virtualizációnak és az üzleti intelligencia megoldásoknak.
A TechNet program elsődleges célja, hogy könnyebbé tegye az új és meglévő Microsoft szoftverek és technológiák elsajátítását. Az új portálon rengeteg ingyenes tananyag várja a rendszergazdákat, amelyekből az alapoktól kezdve elsajátíthatók a rendszerüzemeltetés praktikái. A folyamatosan bővülő tananyagot jelenleg több mint 700 cikk és bejegyzés, két teljes tankönyv, 60 órányi screencast (előadások, demók), a TechNet szemináriumsorozat és az Informatika Tisztán rendezvénysorozat tananyaga, valamint a TechNet Magazin több évfolyama alkotja. Ezek az ingyenesen hozzáférhető tartalmak a gyakorlatban jól hasznosítható ismereteket nyújtanak, hiszen olyan szakemberektől származnak, akik maguk is napi szinten találkoznak a rendszerüzemeltetői munka gyakorlati aspektusaival.
"A 2008-as év egyik legfontosabb feladata a stabil és nagy teherbírású szakértői háttér létrehozása volt. A TechNet program rendezvényei, illetve a különböző szakmai tartalmak megteremtésének komoly tervezési, szervezési szakasza is van, tudatosan felépített stratégia szerint aknázzuk ki az új és a már rendelkezésre álló technológia lehetőségeit, szakmailag hiteles szakértők bevonásával" - mondta Gál Tamás, a Microsoft TechNet programok szakmai vezetője.
A TechNet mögött jelenleg egy több mint harmincfős, rendszermérnökökből, oktatókból és konzulensekből álló csapat áll, akik az előadások, a screen- és webcastok, az online és offline cikkek és könyvek létrehozása mellett egyben a portál szerkesztői is.
"A legelső szempont, amit szem előtt tartunk a csapattal, hogy a kezdő és haladó szakembereknek egyaránt olyan szintű támogatást nyújtsunk, amely egyszerűbbé és használhatóbbá teszi a Microsoft megoldásait. Ebben rengeteget segít az új portál, a tematikus témaközpontokkal, a strukturált tartalommal, a napi információk és a hozzászólások egyszerű követésével, illetve a hatalmas mennyiségű letölthető tartalom kategorizálásával" - tette hozzá Gál Tamás.
Természetesen visszajelzések hiányában a legértékesebb munka sem lehet tökéletes, ezért a bejegyzések hozzászólásaiban és a fórumban - amely felépítésében követi az új portál tematikus struktúráját - bárki felteheti kérdéseit a szerkesztőknek.
Kapcsolódó cikkek
- Klotz Tamás csatlakozott a Microsoft közigazgatási csapatához
- Új típusú webfejlesztői versenyre toboroz a Microsoft
- Microsuli.hu: korszerű és szórakoztató IT-oktatás diákoknak, tanároknak
- Október 31.: a Windows 7 magyarországi bemutatója
- Könyvtárat alapít az IT Factory a Microsoft támogatásával
- Válság: a magyar állam a világ legdrágább irodai szoftvercsomagját választja
- Állami szoftverbeszerzés nettó 24 milliárd forintért
- Számítógépeket kapott két borsodi iskola
- Tovább növeli piaci részesedését a Microsoft
- Az oktatásban is támogatja az esélyegyenlőséget az informatika
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
A Samsung új szintre emeli okostévéinek biztonságát
A Samsung saját fejlesztésű kriptográfiai modulja, a Samsung CryptoCore* megszerezte a Nemzeti Szabványügyi és Technológiai Intézet (NIST) rangos FIPS 140-3 tanúsítványát**. A titkosítási minősítés a vállalat azon elhivatottságát támasztja alá, hogy okostelevízióin is kiemelkedő biztonsági és adatvédelmi megoldásokat nyújtson a felhasználóknak.
Az otthoni rehabilitációt segíti a Széchenyi-egyetem mesterséges intelligenciával működő fejlesztése
A győri Széchenyi István Egyetemen jelenleg is több egészségtechnológiai fejlesztés zajlik. Az egyik közülük lehetővé teszi, hogy a betegek a saját otthonukban végezhessék el a rehabilitációjukhoz szükséges fizikai gyakorlatokat. A mesterséges intelligencián alapuló szoftver nemcsak kiértékeli a mozgássor pontosságát, de képes arra is, hogy a kezelőorvosnak erről teljes körű jelentést küldjön.
Kiemelkedő kiberbiztonsági minősítést kapott a Schneider Electric megoldása
A világ első adatközponti infrastruktúra menedzsment (DCIM) hálózati kártyája lett a Schneider Electric EcoStruxure IT Network Management Card 3 megoldása, amely megkapta a Nemzetközi Elektrotechnikai Bizottság (IEC) IEC 62443-4-2 Security Level 2 (SL2) minősítését. Az új minősítés szigorúbb követelményeket takar és kiberbiztonsági szempontból nagyobb ellenállóképességet jelent, mint a tavaly elnyert SL1.
Szélesebb, merészebb, gazdagabb az új AGON PRO gaming monitor
Az AGON by AOC – a világ egyik vezető gaming monitor* és IT-kiegészítő márkája – büszkén jelenti be az AGON PRO AG346UCD, egy élvonalbeli 34 hüvelykes (86,4 cm) ívelt gaming monitor bevezetését. A gaming rajongóknak szánt AGON PRO felső kategóriás termékcsaládjának W-OLED és QD-OLED sorozatát ez az új modell QD-OLED panellel, 175 Hz képfrissítési sebességgel és UWQHD (3440x1440) felbontással egészíti ki. Az AG346UCD új mércét állít fel a magával ragadó játékélmény terén, különösen a széles, kiterjedt RPG vagy a történet-vezérelt játékok, valamint a szimulátoros autóversenyek, repülésszimulátorok és akciódús műfajok esetében.